×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
4. marts, 2015
Drukāt

Tiesa lietā par pirmklasnieka piekaušanu Jaunjelgavas skolā piedzen 2000 eiro (1)

Foto: shutterstock.comFoto: shutterstock.com

Aizkraukles rajona tiesa lietā par Jaunjelgavas vidusskolā notikušo incidentu, kura laikā divi piektās klases skolēni piekāva pirmās klases skolnieku, nolēma par labu cietušajam zēnam un viņa mātei piedzīt morālā kaitējuma atlīdzību 2000 eiro apmērā, informē zvērinātu advokātu biroja “Borenius” pārstāvis Krists Bērziņš.

Cietusī zēna ģimene no abiem vecāko klašu skolēniem un viņu vecākiem lūdza piedzīt kopumā 20 000 eiro – pa 10 000 eiro no katra skolēna ģimenes. Taču tiesa prasību apmierinājusi tikai daļēji, nolemjot no atbildētājiem piedzīt kopumā 2000 eiro – 1000 eiro no katras atbildētāju ģimenes.

“Tiesa spriedumā atzina, ka prasītāji lietā ir pilnībā pierādījuši, ka viņiem atbildētāju prettiesiskās rīcības rezultātā ir radies morālais kaitējums. Tādējādi tiesas ieskatā cietušajiem ir dodama kompensācija, ņemot vērā kaitīgās sekas, kas konkrēto darbību rezultātā radušās bērnam un viņa mātei,” norāda Bērziņš.

Prasītāji esot gandarīti ar šādu tiesas spriedumu, tomēr uzskata, ka piespriestās kompensācijas apmērs nav samērīgs ar ciešanām, kas tiem radās atbildētāju rīcības rezultātā, un apsver iespēju pārsūdzēt spriedumu, norāda zvērinātu advokātu birojā “Borenius”, kas cietušo zēnu un viņa māti pārstāvēja sabiedriskā kārtā – bez atlīdzības.

Jau vēstīts, ka pirms nepilniem diviem gadiem Latviju pāršalca ziņa par vardarbību Jaunjelgavas vidusskolā, kur divi 5. klases skolēni tualetē nežēlīgi piekāva pirmklasnieku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. Sekoju šai lietai Atbildēt

  Vislielākā CIEŅA zvērinātu advokātu birojam “Borenius”, kas Jaunjelgavas vidusskolas 1.klases zēnu, kuru CIETSIRDĪGI( ar kājām sperot tualetē pa kājstarpi!!!) piekāva divi 5.klases skolēni un viņa māti pārstāvēja sabiedriskā kārtā – BEZ ATLĪDZĪBAS.
  Ārsts, kurš izmeklēja mazo 1.klasnieku bija ŠOKĀ!!! par šo CIETSITRDĪBU !!! It kā sekas palikšot uz visu mūžu!
  Trakākais visā šajā KRIMINĀLAJĀ lietā ir tas, ka 5.klases zēni(nākamie slepkavas!) TURPINA MĀCĪTIES Jaunjelgavas vidusskolā, it kā nekas nebūtu noticis un viņiem NETIKA piemēroti nekādi sodi!
  Tāpēc vislielākā CIEŅA zvērināto advokātu birojam “Borenius”, PATEICOTIES kuram ši lieta TIKA VIRZĪTA tiesā un CIETUŠĀ ģimenei VISMAZ tiesas piesprieda no abiem vecāko klašu skolēniem un viņu vecākiem piedzīt morālo kaitējumu – kopumā 2 000 eiro – pa 1 000 eiro no katra skolēna ģimenes.
  Vēl vajadzēja tiesā pieņemt BLAKUS lēmumu par VILTOTO medicīnisko izziņu par 1.kl. zēna veselības stāvokli PĒC piekaušanas…Ja pēc BRUTĀLĀ uzbrukuma 1.kl. zēnam tualetē skaidri bija redzmas pie klozetpoda asinis – mazais bija novilcis bikses, lai nokārtotos tualetē…
  Skolu vada Jaunjelgavas novada domes deputāte, kura centās SLĒPT notikušo, ka tas tik bijis “neliels incidents”…Pēc notikuša NETIKA izsaukta ātrā palīdzība, bet slepus bērnu aizveda pie ārsta…

Draugiem Facebook Twitter Google+