Viedokļi

Tiesībsargs par Apiņa izteikumiem: viņam kaut kas nav labi ar garīgo veselību24

Tiesībsargs Juris Jansons, Foto – LETA

“Latvijas Ārstu biedrības prezidents fantazē kaut kādas muļķības. Ja es nebūtu profesionāli pazīstams ar Pēteri Apini, es domātu, ka šo te pauda viņa dīvainais dvīņu brālis, kam nav nekāda sakara ar Latvijas Ārstu biedrības vadīšanu,” tiesībsargs Juris Jansons sacīja RīgaTV 24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, komentējot Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) prezidenta Pētera Apiņa izteikumus par notiekošo Psihoneiroloģiskajā slimnīcā “Ainaži”.

Nedēļas sākumā, viesojoties raidījumā “Preses klubs”, Apinis spekulēja, ka skandāls ap slimnīcu “Ainaži” izveidots tāpēc, lai varētu aizvērt slimnīcu un tās vietā ierīkot SPA. Viņš arī kritizēja tiesībsarga darbu, norādot, ka tiesībsarga darbības bijušas pārsteidzīgas un galvenās problēmas netiks atrisinātas: “Vienkārši atskriet un uzspridzināt skudru pūznī granātu – no tā parasti milzīga rezultāta nav. Atnāca tiesībsargs, ienāca trauku bodē un, snuķi kustinādams, priecīgs devās projām. Nekas no tā netika atrisināts.”

Jansons noraidīja Apiņa spekulācijas par SPA ierīkošanu un sacīja, ka šādi izteikumi neļauj koncentrēties uz galveno un liek apšaubīt Apiņa profesionalitāti. “Tādas muļķības var pateikt tikai cilvēks, kas, iespējams, grib manipulatīvi pagriezt šo problemātiku pavisam citā virzienā un absolūti aiziet nost no problēmas kā tādas. Arī vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā tika uzturētas šīs te Apiņa fantāzijas un muļķības par SPA. Manuprāt, deputāti un visi pārējie uz viņu skatījās kā uz dīvainu cilvēku,” pauda tiesībsargs.

Jansons norādīja, ka Apinim drīzāk būtu jāmēģina rast risinājums krīzei psihiatrijā, jo, viņaprāt, LĀB prezidents līdz šim nav pildījis savus pienākumus. “Ir jārunā par problemātiku, par to, ko mēs esam konstatējuši, par to, kāpēc bērnu psihiatrijā ir iestājusies krīze un ko viņš kā LĀB prezidents varētu darīt. Manuprāt, viņš nav izpildījis savu misiju kā LĀB prezidents.”

Komentējot Apiņa sacīto par tiesībsarga darbu, Jansons apgalvoja, ka viņa epiteti bijuši “absolūti nevietā”. “Man liekas, Pēterim kaut kas nav pašam labi ar garīgo veselību,” Apiņa rīcību raidījumā vērtēja tiesībsargs.

Pētera Apiņa iepriekš sacītais lasāms šeit:

LA.lv