Latvijā
Politika

TIEŠRAIDE: “Rīgas StratCom dialogs 2018”, diskusija “Kā ietekmēt vēlēšanas?”0

Portāls LA.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvā šodien, 12. jūnijā no plkst. 16.15. tiešraidē no Latvijas Nacionālās bibliotēkas skatīties NATO Stratēģiskās Komunikācijas Izcilības centra (NATO “StratCom”) rīkotās konferences “Rīgas StratCom dialogs 2018” (The Riga StratCom Dialogue) diskusiju “Twisting by the Poll – How to Influence Elections?”.

Diskusijas “Twisting by the Poll – How to Influence Elections?” ietvaros tiks apskatīti kanāli, ko izmanto ārvalstu dalībnieki ar mērķi ietekmēt demokrātiskos vēlēšanu procesus, piemēri, kā valstis ir risinājušas šos draudus un kā tik ierobežot nākotnes riski. Diskusijas eksperti sniegs arī padziļinātu analīzi par jomām, kas valstīm jāņem vērā, uzlabojot vēlēšanu sistēmas.

Diskusijā piedalās: Apvienotās Karalistes vēlēšanu komisijas Politisko finanšu un tieslietu padomes direktors Bobs Pozners (Bob Posner), Panteona-Assas Universitātes profesors Arno Mersjē (Arnaud Mercier) un Karaliskā Elkano Institūta vecākais analītiķis, doktors Karloss Malamuds (Carlos Malamud).

“Rīgas StratCom dialogs 2018” ir jau trešā NATO “StratCom” rīkotā konference Rīgā. Tās ietvaros augsta līmeņa eksperti diskutē par to, kā cilvēki pieņem lēmumus, kāda būs mākslīgā intelekta loma un kā parūpēties par demokrātisku vēlēšanu drošību. Konferences un tiešraides valoda – angļu.

Rīgā bāzētais NATO “StratCom” ir dibināts 2014. gadā un akreditēts kā starptautiska militāra organizācija. Centra idejas pamatā ir Latvijas valdības pārliecība, ka mūsu valsts var dot lielāku pienesumu NATO alianses darbībai ne tikai ar dalību militārajās operācijās, bet arī izmantojot Latvijas intelektuālo potenciālu. NATO “StratCom” galvenā mērķauditorija ir NATO dalībvalstu un partnervalstu valdības, kuras ir kļuvušas zinošākas par to, kādi riski pastāv informācijas telpā un cik nozīmīgi ir veidot stratēģisko komunikāciju valdību līmenī.

Tiešraide no “Rīgas StratCom dialogs 2018” turpināsies rīt, 13. jūnijā no plkst. 10.00 ar diskusiju “Loss of Free Will: Can Humans Stay in Charge?”, kurai plkst. 14.30 sekos diskusija “World of Wordcraft – Why the Military Needs to Care about Strategic Communications”. Bet plkst. 16.30 diskusija “On the Right Track or Off the Road? – Government and International Organizations in the Information Environment”.

Konference “Rīgas StratCom dialogs 2018” tiešraidē skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Konferences tiešraides skatītāji aicināti piedalīties Twitter diskusijās, lietojot tēmturi #RigaStratCom un #LMTstraume.

LA.lv