×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
2. jūnijs, 2015
Drukāt

Tradicionālajā amatnieku gadatirgū gaidāma plaša kultūras programma

Foto-LETAFoto-LETA

Ikgadējais Latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus Brīvdabas muzejā.

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 6. un 7. jūnijā jau 45. reizi notiks gadatirgus, pulcējoties amatniekiem no visas Latvijas; šis ir Latvijas kultūras dzīvē viens no vērienīgākajiem pasākumiem.

Brīvdabas muzeja Krājuma nodaļas vadītāja Daina Kraukle paziņojumā medijiem norāda, ka Brīvdabas muzeja gadatirgus ir unikāls Baltijas mērogā ar rūpīgo amatnieku atlasi un stingrajiem dalības noteikumiem. Gadatirgū piedalās tikai labākie Latvijas amatnieki un gadatirgus ir uzskatāms par tautas daiļamatmeistaru izstādi.

Kraukle ir vairāku gadu garumā veikusi pētījumus par tirgiem Latvijas novados un par Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja Tautas lietišķās mākslas gadatirgu. 6.jūnijā plkst.12 muzeja Izstāžu zālē notiks grāmatas “Gadatirgi Latvijā. Rīga” atklāšanas svētki.

Šogad Gadatirgū būs arī plaša kultūras programma, kas norisināsies uz Rietumu skatuves pie Rietumu vārtiem no plkst. 10 līdz pieciem, uzstājoties folkloras kopām, deju kolektīviem un koriem, kā arī amatierteātriem.

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir īpašs ne tikai ar amatnieku, bet arī latviešu tradicionālo ēdienu klāstu un lielo Latvijas pārtikas ražotāju un zemnieku dalību. Būs iespēja iegādāties žāvētu gaļu, kūpinātas zivis, pašceptu maizi, nēģus, piparkūkas, medu, kliņģerus un daudzus citus gardumus. Pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs baudīt štovētus kāpostus, ceptus kartupeļus un latviešu alus darītavu darināto alu.

“Rīgas satiksme” ir nodrošinājusi papildus reisus gadatirgus dienās, kā arī aktīvākajiem – līdz muzejam ved veloceliņš. Pie Rietumu vārtiem būs bezmaksas apsargātas velo novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas no plkst. 9 līdz 17.30.

Ieeja muzejā būs no galvenās ieejas – Brīvdabas ielā 21, Rietumu vārtiem un Saimniecības vārtiem Berģos.

Muzejs apmeklētājiem gadatirgus laikā būs atvērts no plkst. 9 līdz 17. Ieejas maksa skolniekiem būs 1,40 eiro, pilna laika studentiem 2 eiro, pensionāriem 2, 50 eiro, bet pieaugušajiem 4 eiro, ģimenes biļete – 2 pieaugušie + viens līdz četriem bērniem līdz 18 gadu vecumam, maksās 8,54 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+