×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. jūnijs, 2014
Drukāt

Ukrainā uzspridzināts gāzes cauruļvads

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ukrainas austrumos sprādzis viens no galvenajiem cauruļvadiem, pa kuru tranzītā uz Eiropu tiek piegādāta Krievijas gāze. Kijevas amatpersonas paziņojušas, ka sprādziens varētu būt teroristu sarīkota sabotāža.

Gāzes cauruļvada Urengoja-Pomari-Užgoroda posms Poltavas apgabalā uzspridzināts dienu pēc tam, kad Krievija lēma apturēt gāzes piegādes Ukrainai. Kaut arī pagaidām nav zināms oficiāls iemesls sprādzienam, Ukrainas iekšlietu ministrs Arsens Avakovs paziņojis, ka tiek izmeklētas vairākas notikušā versijas. Ukrainas ārkārtas dienesta pārstāvji ziņu aģentūrai “AFP” sacījuši, ka sprādziens varētu būt izcēlies spiediena zuduma dēļ cauruļvadā. Pēc sprādziena liesmas gaisā uzšāvās simts metru augstumā, un tās izdevās apdzēst vien pēc vairākām stundām. Sprādzienā neviens cilvēks necieta.

Avokvs neizslēdz iespēju, ka cauruļvada sprādziens ir saistāms ar terorakta mēģinājumu. “Vietējie iedzīvotāji stāstīja, ka viņi dzirdēja divus sprādzienus tieši pirms cauruļvada eksplozijas. Tas varētu liecināt par apzinātu spridzināšanu,” sacīja Avakovs. “Cauruļvada sabotāža ir Krievijas mēģinājums diskreditēt Ukrainu kā partneri gāzes sektorā.” Viņš norādīja, ka pirms Ukrainas prezidenta vēlēšanām maijā tika novērsti divi teroraktu mēģinājumi gāzes cauruļvadiem Ivanofrankivskā.

Gan Krievijas, gan Eiropas valstu gāzes kompāniju pārstāvji apstiprinājuši, ka piegādes Eiropai nav ietekmētas. “Gāzes eksports nav atslēgts. Ir arī citi cauruļvadi,” raidsabiedrībai BBC sacījis Krievijas enerģētikas uzņēmuma “Gazprom” pārstāvis.

Gāzes cauruļvads Urengoja-Pomari-Užgoroda savieno Rietumsibīrijas dabasgāzes atradnes ar Užgorodu Ukrainas rietumos. No Užgorodas tālāk gāze tiek transportēta uz Eiropu.

Video: Cauruļvada Urengoja-Pomari-Užgoroda sprādziens

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+