Sports
Ziemas sports

Latvijas kamaniņu sportistiem ekspedīcija Sočos0


Jurim (no kreisās) un Andrim Šiciem gatavoties sacensību sezonai palīdzēja jauns treneris – Daniels Fogelis.
Jurim (no kreisās) un Andrim Šiciem gatavoties sacensību sezonai palīdzēja jauns treneris – Daniels Fogelis.
Foto: Juris Kalniņš

Latvijas kamaniņu sporta izlase rīt kuplā pulkā dosies uz treniņu nometni Soču trasē Krievijā, kur sezonas izskaņā notiks pasaules čempionāts.

Kamaniņu braucēju izlasē starpsezonā izmaiņu gandrīz nav – ierindā palikuši visi sportisti un treneri. Atbildības sfēras ir sadalītas, bet vienpersonisks galvenais treneris joprojām nav iecelts. “Pagājušajā gadā šāds modelis bija diezgan veiksmīgs, tāpēc tā arī turpinām,” atzīst izlases menedžeris Kristaps Mauriņš. Andris un Juris Šici, kā ierasts, sezonai fizisko bāzi veidoja atsevišķi no pārējās komandas un par treneri piesaistījuši Danielu Fogeli, kurš agrāk nodarbojās ar kalnu slēpošanu, bet ar renes sporta veidiem nav bijis saistīts.

Uz Sočiem dosies Kristers Aparjods, Riks Kristens Rozītis, Inārs Kivlenieks, Elīza Cauce, Kendija Aparjode, Ulla Zirne un četras ekipāžas – Andris un Juris Šici, Pēteris Kalniņš un Oskars Gudramovičs, Kristens Putins un Imants Marcinkēvičs, kā arī iepriekš junioru līmenī gana veiksmīgi startējušie Mārtiņš Bots un Roberts Plūme, kuri sezonas gaitā būs kopā ar lielo izlasi, krājot pieredzi Nāciju kausa braucienos un kā rezerves duets varētu doties arī uz pasaules čempionātu. Komandas ekipāžu iekšējā konkurence palielināsies vēl vairāk. Ģimenes apsvērumu dēļ šajā treniņu nometnē nepiedalīsies Artūrs Dārznieks.

“Sočos būs pasaules čempionāts, tāpēc ir svarīgi tur patrenēties pirms sezonas. Uzrunājām krievus, un viņi atļāva, esmu dzirdējis, ka tur būs arī austrieši. Trenēsimies četras dienas. Varētu palikt arī ilgāk, bet nez vai tas būtu lietderīgi, jo ledus drīz būs arī Siguldā. Tehnikā, kā parasti, ir uztaisīts šis tas jauns, slieces vēl top. Ņemsim līdzi gan veco, gan jauno tehniku un skatīsimies, ko izdosies notestēt,” norāda Mauriņš. Oktobra vidū treniņu nometne paredzēta arī Norvēģijas trasē Lillehammerē, kur janvārī notiks Eiropas čempionāts.

Sočos vēl ir vasarīgs laiks, temperatūrai sniedzoties līdz pat plus 25 grādiem, tādēļ rodas jautājums, kāda būs ledus kvalitāte. “Pasaules kausa izcīņas laikā krievi teica, ka varētu ledu noturēt visu vasaru, jo trase ir paslēpta zem jumta un aizkariem, tāpēc saule tajā neiespīd. Mums treniņu braucieni būs agri no rīta un vēlu vakarā, vismaz rītos ledum vajadzētu būt tīri labam,” uzskata Kristaps Mauriņš. “Šī nometne nav kā apmaiņas darījums – viņi mums tagad Sočus, bet mēs vēlāk Siguldu. Krievi ir ieinteresēti, lai ārzemnieki brauc un apliecina, ka pie viņiem viss notiek. Arī pagājušajā gadā pāris dienas ilgāk patrenējāmies, un viss bija noorganizēts ļoti labā līmenī.”

Pasaules kausa izcīņas sezona startēs 23. novembrī Īglsā (Austrija), sekos divi posmi Ziemeļamerikā. Atšķirībā no citām reizēm, kad naudas trūkums neatļauj pāri okeānam aizvest pilnu komandu, šoreiz dosies gandrīz visa izlase – trīs dāmas, trīs vīri un trīs divnieki. “Nav tā, ka budžets būtu palielinājies.

Saistītie raksti
Parasti visi raujas uz sacensībām Ziemeļamerikā, tāpēc rudenī rīkojam kontroltreniņus, un nereti sportistiem nesanāk pamēģināt jauno tehniku – brauc ar pārbaudītām vērtībām.

Taču tad darbs nav tik efektīvs, tāpēc nolēmām tā vietā upurēt pēdējos divus Pasaules kausa izcīņas posmus pirms pasaules čempionāta, uz kuriem dosies tikai stafetes sastāvs un varbūt vēl kāds, kas cīnīsies par augstu vietu kopvērtējumā,” skaidro Mauriņš.

LA.lv
LE
LETA
Sports
Silvers: Ķīnas rīcība atstājusi jūtamu iespaidu uz finansiālo situāciju līgā
21 stundas
LE
LETA
Sports
Gruškevics: LFF nav cilvēka ar paraksta tiesībām
22 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Gorkšs – visu laiku sliktākais sporta organizācijas vadītājs?
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Pašvaldībām 7 gadu laikā attīstībai sola gandrīz divus miljardus eiro 2
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Latvijā
Liela zivs mazā dīķī! Saruna ar Latvijas restorānu karali Mārtiņu Rītiņu
Intervija 3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu pusdienas Rēzeknē par pusotru miljonu eiro 1
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
FOTO. Sestdienas rītā Āgenskalnā deg mikroautobuss
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Merzļikinam krietni labāka otrā NHL spēle, tomēr atkal zaudējums
1 stunda