×
Mobilā versija
+10.7°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
15. septembris, 2015
Drukāt

Valdība atbalsta akcīzes nodokļa piemērošanu elektroniskajām cigaretēm

Foto - howstuffworks.comFoto - howstuffworks.com

Valdība sēdē otrdien atbalstīja akcīzes nodokļa piemērošanu elektroniskajām cigaretēm, aģentūra BNS uzzināja valdība.

Finanšu ministrijā (FM) aģentūrai BNS iepriekš skaidroja, ka pašlaik strauji pieaug elektronisko cigarešu un tajās izmantojamo šķidrumu tirgus. “Minētais produkts tiek lietots kā alternatīva tabakas smēķēšanai. Tirdzniecībā atrodas gan vienreizējās lietošanas elektroniskās cigaretes, gan daudzkārt lietojamas, atkārtoti uzlādējamas elektroniskās cigaretes ar uzpildāmiem šķidrumiem, kuri var saturēt nikotīnu dažādās koncentrācijās, piemēram, 20 mg/ml, 15mg/ml, 10 mg/ml vai var nesaturēt nikotīnu,” klāstīja FM.

Pēc tajā paustā, saistībā ar Eiropas Savienības prasību pārņemšanu Veselības ministrijas izstrādātajā likumprojektā par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un elektronisko smēķēšanas ierīču uzpildes tvertņu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu FM ir saņēmusi vēstules no Beztabakas nozares asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, kurās tiek sniegts atbalsts samērīga akcīzes nodokļa piemērošanai elektroniskajās cigaretēs izmantojamajiem šķidrumiem. Papildu tam arī Veselības ministrija rosina piemērot akcīzes nodokli elektroniskajās cigaretēs izmantojamajiem šķidrumiem.

“Ņemot vērā minēto, kā arī, lai noteiktu vienotu pieeju savstarpēji aizvietojamiem produktiem, ir ierosināts elektroniskajās cigaretēs izmantojamajiem šķidrumiem piemērot akcīzes nodokli, ko veido likme par vienu mililitru šķidruma – 0,01 eiro un likme par vienu miligramu nikotīna – 0,005 eiro. Līdz ar to akcīzes nodoklis elektroniskajās cigaretēs izmantojamajam 10 mililitru šķidruma flakonam, kas satur nikotīnu 20 mg/ml, būtu 1,1 eiro; 10 mililitru šķidruma flakonam, kas satur nikotīnu 15 mg/ml – 0,85 eiro; 10 mililitru šķidruma flakonam, kas satur nikotīnu 10 mg/ml – 0,6 eiro; 10 mililitru šķidruma flakonam, kas nesatur nikotīnu, – 0,1 eiro,” informēja FM.

Tabakas izstrādājumu ražotāju nacionālās asociācijas pārstāvis Juris Stinka aģentūrai BNS atzina, ka FM ir izstrādājusi likuma grozījumus, kas nodrošinās ne vien izvērtētu un pakāpenisku akcīzes nodokļu kāpumu grieztai tabakai, bet arī sakārtos likumdošanu šobrīd strauji augošajai elektronisko cigarešu nišai, tomēr ir atsevišķas lietas, kam vajadzētu pievērst uzmanību. “Nodokļa struktūra e-cigaretēm varētu būt vienkāršāka. Tātad – pārskatāmāka un lētāka administrēšanas izmaksu ziņā. Šobrīd nodokli e-cigaretēm paredzēts aprēķināt pēc divām komponentēm – šķidruma tilpuma un nikotīna daudzuma. Valstīs, kur e-cigarešu noiets ieņem jau nozīmīgu vietu, aprēķins notiek pēc vienas – šķidruma tilpuma, komponentes. Otrs – vienlaikus ar e-cigaretēm tirgū parādās arī citi jauni produkti, piemēram, karsējamā tabaka, kura lietojot speciālā elektroniskā ierīcē tiek karsēta, nevis dedzināta. Būtu svarīgi, lai brīdī, kad tiek izstrādāti nodokļu regulējumi, tiktu aptverti arī šie produkti,” teica Stinka.

Akcīzes nodoklis elektroniskajās cigaretēs izmantojamajiem šķidrumiem varētu tikt piemērots no 2016.gada 1.jūlija.

Pēc FM aplēsēm, nākamajos trijos gados budžeta ieņēmumi no šīm izmaiņām veidos attiecīgi 300 tūkstošus eiro, 700 tūkstošus eiro un 700 tūkstošus eiro. Šis ir viens no priekšlikumiem ieņēmumu palielināšanai valsts nākamā gada budžetā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+