×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
26. maijs, 2015
Drukāt

Valdība atbalsta Izcilības balvas kultūrā izveidi; naudu sola no 2017. gada

Foto: LETAFoto: LETA

Valdība šodien atbalstīja Izcilības balvas kultūrā izveidi, norādot, ka naudu no valsts budžeta tai varētu sākt piešķirt, sākot ar 2017. gadu.

Kā aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijā (KM), valdības lēmums nozīmē, ka šajā gadā tiks izstrādāti grozījumi KM nolikumā, paredzot ministrijai uzdevumu nodrošināt valsts atzinības par izciliem starptautiskiem Latvijas kultūras sasniegumiem īstenošanu.

Tādējādi tiks nostiprināta normatīvā bāze Izcilības balvai kultūrā kā valsts apbalvojumam.
Izcilības balvu gan pērn, gan šogad finansē KM no saviem līdzekļiem. Jautājumu par nepieciešamo papildu finansējumu plānots izskatīt, sagatavojot likumprojektu “Par valsts budžetu 2017. gadam” un likumprojektu “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2017., 2018. un 2019. gadam”, kopā ar visu ministriju un centrālo valsts iestāžu jauno politikas iniciatīvu pieprasījumiem.

Kā norādījusi KM, lai nodrošinātu kvalitatīvu ikgadējās Izcilības balvas kultūrā norisi, pamanāmību, prestižu un ilgtspēju, KM valsts budžetā nepieciešami papildu finanšu līdzekļi 50 951 eiro apmērā 2017. gadā, lai 2017. gadā nodrošinātu balvas vizuālās identitātes izstrādi, balvu fondu 7000 eiro apmērā trim balvām pēc nodokļu nomaksas, kā arī ikgadējus izdevumus, kas saistīti ar apbalvošanas pasākuma norises veidošanu, balvas un balvas ieguvēju atpazīstamības veidošanu un balvas procesa administrēšanu. Sākot ar 2018. gadu, balvas nodrošināšanai katru gadu būs nepieciešams 48 951 eiro, jo balvas izmaksas samazināsies 2000 eiro apmērā, kas ir vienreizēji izdevumi vizuālās identitātes izstrādei 2017. gadā.

Izcilības balvas kultūrā pamatmērķis ir nodrošināt Latvijas valsts atzinības izteikšanu par izciliem starptautiska mēroga sasniegumiem kultūrā, kas devuši būtisku ieguldījumu Latvijas kultūras vērtību popularizēšanā, veicinājuši pozitīvu Latvijas tēlu, cēluši Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtību Latvijas sabiedrībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+