×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. jūnijs, 2013
Drukāt

Valdība lems, vai piešķirt VARAM e-vēlēšanu ieviešanai nepieciešamos 107 tūkstošus latu

Foto-LETAFoto-LETA

Elektroniskā pakalpojuma izstrādei un uzturēšanai parakstu vākšanai internetā Vides aizsardzības un  reģionālās attīstības ministrijai nepieciešami gandrīz 107 tūkstoši latu, Finanšu ministrija aizvien iebilst pret naudas piešķiršanu.

Otrdien valdība skatīs VARAM lūgumu par atbilstošas summas piešķiršanu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Jautājums darba kārtībā bija iekļauts jau pirms nedēļas, taču līdz ar citiem papildu līdzekļu pieprasījumiem atlikts.

VARAM jau gada sākumā lūdza valdībai piešķirt nepieciešamos līdzekļus, taču Finanšu ministrija (FM) bija izteikusi iebildumus un lēmums nav pieņemts.

Arī šoreiz FM atzinumā iebilst pret VARAM  lūgumu, liecina pieejamais ministrijas atzinums. Ministrija uzskata, ka triju amata vietu izveide nav neparedzēti gadījumi, tāpat nav gana detalizēti uzskaitīti sistēmas uzturēšanas izdevumi.

Ministrija norāda, ka sistēmas izstrādei ir nepieciešams apmēram gads. Lai paspētu sistēmu izstrādāt un testēt līdz 2014.gada 1.septembrim, darbi ir jāsāk jau 2013.gadā.

Ministrijai līdz 2014.gada 1.septembrim uzdots nodrošināt vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv tiešsaistes sistēmas tehnisko un drošības gatavību parakstu vākšanai tiešsaistes režīmā. VARAM  naudu lūdz, jo pērn rudenī grozījumi likumā “Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu” tika iesniegti kā deputātu priekšlikums, tāpēc tajā nav paredzēts finansējums attiecīgas informācijas sistēmas izstrādei un uzturēšanai vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā.

Lai izstrādātu un uzturētu atbilstošu elektronisko pakalpojumu, Valsts reģionālās attīstības aģentūrai 2013.gadā nepieciešamas trīs jaunas amata vietas un finanšu resursi šādā apmērā. Informācijas sistēmas izveidei šogad vajadzīgi 70 tūkstoši latu un vēl 200 tūkstoši latu būs nepieciešami 2014.gadā. Savukārt tās uzturēšanai 2014.gadā būs nepieciešami 6,75 tūkstoši latu, bet no 2015.gada tam būs nepieciešami 27 tūkstoši latu gadā.

Vēl 36,9 tūkstoši latu vajadzīgi administratīvo izmaksu segšanai 2013.gadā, kas iekļauj atlīdzību trim darbiniekiem un darbinieku darbavietu uzturēšanas izmaksas. No 2014.gada šim nolūkam vajadzēs 41,4 tūkstošus latu ik gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+