×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2014
Drukāt

Valdība sašaurina “Citadeles” bankas potenciālo pircēju loku (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Valdība šodien atbalstīja Ekonomikas ministrijas priekšlikumu sašaurināt “Citadeles” bankas potenciālo pircēju loku un turpmākajā pārdošanas procesā piedalīsies mazāks pircēju skaits, pēc valdības sēdes sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).

Ministrs nenosauca, cik pretendenti šodien atsijāti un cik piedalīsies pārdošanas procesā, norādot, ka tā ir konfidenciāla informācija.

Turpmākajās divās trīs nedēļās atlikušie pircēji varēs saņemt detalizētāku informāciju par “Citadeles” bankas finanšu rādītājiem un tās kredītportfeli, un pēc tam tiem būs jāiesniedz savs precizējošs cenas un līguma piedāvājums.

Pēc tam šos pircēju piedāvājumus skatīs valdība un izvēlēsies vienu pretendentu, ar kuru turpināt sarunas par bankas pārdošanas darījumu.

Dombrovskis arī norādīja, ka paralēli bankas pārdošanas process tiks skatīts arī Saeimā, Nacionālās drošības komisijā, taču ministrs uzsvēra, ka kategoriski iebilst pret bankas pārdošanas procesa izskatīšanu citās Saeimas komisijās, jo tas varētu draudēt ar informācijas noplūdi un darījuma “noraušanu”.

Kā ziņots, potenciālie “Citadeles” bankas investori neformāli ir pauduši neizpratni par to, kāpēc publiskajā telpā notiek informācijas noplūde par bankas pārdošanas procesu.

“Visi šādi finanšu darījumi ir konfidenciāli, tā ir finanšu tirgus dalībnieku prasība. Ja nevaram nodrošināt konfidencialitāti, tad pārdošanas procesu var “noraut” un nopietni finanšu spēlētāji tajā nepiedalīsies,” sacīja Dombrovskis.

Ministrs norādīja, ka pasaules praksē nekāda informācija par šādiem darījumiem publiski netiek izpausta un paziņojums par pircēju seko tikai tad, kad darījums ir noticis.

Jau vēstīts, ka intervijā biznesa portālam “Nozare.lv” ekonomikas ministrs skaidroja, ka vienošanās ar Eiropas Komisiju (EK) paredz, ka “Citadele” jāpārdod līdz gada beigām. Ja Latvijas valdība to neizdarīs, tad, visticamāk, EK pārņems procesu un pārdos banku ļoti ātri par, visticamāk, ļoti zemu cenu, prognozēja ministrs.

Kā ziņots, banka “Citadele” tika dibināta 2010.gadā, restrukturizējot valsts pārņemto “Parex banku”. Patlaban Privatizācijas aģentūras īpašumā ir 75% mīnus viena bankas “Citadele” akcija, savukārt 25% un viena akcija pieder Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankai.

Pērnvasar valdība nolēma atsākt investoru piesaistes procesu bankai “Citadele”. Darījuma finanšu konsultants investīciju banka “Societe Generale” uzrunāja gandrīz 100 investorus, kas varētu kļūt par bankas “Citadele” stratēģiskajiem ieguldītājiem. Vairāki investori iesniedza nesaistošos piedāvājumus. Gala lēmumu par investoru piesaisti valdība plāno pieņemt šovasar.

Banka “Citadele” šī gada pirmajā ceturksnī strādāja ar 5,7 miljonu eiro peļņu pēc uzkrājumiem un nodokļu nomaksas. “Citadeles” grupa strādāja ar 5,9 miljonu eiro peļņu. “Citadeles” grupas kredītportfelis šogad pirmajā ceturksnī pieauga par 16,5 miljoniem eiro un sasniedza 1,07 miljardus eiro, bet bankas – par 13,3 miljoniem eiro, sasniedzot 938 miljonus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Turpinas PRIHVATIZACIJA un valstisko ipasumu izpardosana … tikai banksteru un gangsteru vajadzibam …

    … Talakai Prihvatizacijai nav neviens racionalas likumsakaribas, bet tika ES komisaru ieteikums … !

    … Dombrovskim vajadzetu attureties no komentiem par banku reorganizaciju, jau KNAB apzinato saistibu del …

Draugiem Facebook Twitter Google+