×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
15. maijs, 2016
Drukāt

Valsts prezidenta kanceleja iebilst pret koku ciršanu Pils laukumā (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Valsts prezidenta kanceleja iebilst pret koku ciršanu Pils laukumā un uzskata to par nepamatotu, ja vien normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā nav konstatēts, ka kādi no šiem kokiem apdraud cilvēku veselību, dzīvību vai īpašumu, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts prezidenta likumdošanas un juridiskā padomniece Kristīne Jaunzeme.

Valsts prezidenta kanceleja ir vērsusi Rīgas pilsētas pašvaldības uzmanību uz pieļautajām neprecizitātēm publiskās apspriešanas materiālos. Pils laukumā augošie koki netraucē nodrošināt Rīgas pils darbību, drošības vai protokolārās prasības, uzsver prezidenta pārstāvji.

Valsts prezidenta kanceleja ir tikusies ar Rīgas pašvaldības Pilsētas attīstības departamenta un Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvjiem, un par šiem jautājumiem esot panākta vienprātība.

Kā aģentūrai LETA apliecināja Rīgas pilsētas būvvaldes sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Ilze Žūka, publiskā apspriešana par Rīgas domes Attīstības departamenta iesniegto priekšlikumu norisinājās līdz 22.aprīlim. Pēc publiskās apspriešanas būvvalde divu nedēļu laikā apkopo publiskajā apspriešanā saņemtos viedokļus un iesniedz tos Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai kopā ar pārējiem lietas materiāliem, kura, izvērtējot visu šo informāciju, pēcāk lemj par koku ciršanas atļaujas izsniegšanu vai neizsniegšanu.

Konkrēto jautājumu paredzēts skatīt 16.maijā Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas sēdē.

Skvērā pie Rīgas pils plānots izcirst 10 kokus – Holandes liepas. Iepriekš tika ziņots, ka to esot nepieciešams darīt koku veselības un augšanas stāvokļa dēļ, kā arī lai uzlabotu paša laukuma izmantošanas ērtību un vēsturisko veidolu. Tāpat tika norādīta nepieciešamība nodrošināt drošības prasības un Valsts prezidenta protokola ceremoniju izpildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kam vajag tādu Rīgas domes Attīstības departamentu?

  2. Lemberga prezidenta kanceleja Atbildēt

    Bet pret Latvijas galvaspilsētas mēra pretvalstiskajiem izteicieniem neiebilst.

  3. Bezjēgā izcirst kokus var ienākt prātā tikai plāņprātiņiem vai kaitniekiem.

  4. kas tā ir pēdējos gados ir par lēkmi Rīgā izcirst lielus kokus?! Pils laukums nav vienīgā nolūrētā vieta. Sākas ar to, ka kādā zāles un koku apaugušā pilsētas pleķītī kādam sagribas ierīkot autostāvvietu, tad projektiņā parādās pilnīgi “nederīgi” un izcērtami koki, kuri “apdraudot dzīvību”. Tie koki, kuri izdzīvo projektā, iet bojā būvniecības procesā, jo pastāv prakse apcirst saknes, līdz koks pats nokalst un tad to vietā sastāda viciņas, kuras parasti gan neizdzīvo… un tad jauka saulīte apspīd mašīnu rindu.

  5. Rīgas iedzimtais Atbildēt

    Es arī iebilstu. Kam vajadzīgi pliki mūri un tuksnešaini plači? Neviens protokols nevar būt svarīgāks par cilvēciskām vajadzībām un dabu.

Draugiem Facebook Twitter Google+