×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. marts, 2014
Drukāt

VDK dokumenti publiski varētu būt pieejami 2017. gadā (2)

cepane_ilma2

Bijušās Valsts drošības komitejas (VDK) dokumenti publiski būs pieejami pēc to zinātniskās izpētes – 2017. gadā. Šādu ierosinājumu trešdien atbalstīja Saeimas Juridiskā komisija, informē parlamenta Sabiedrisko attiecību birojā.

“Šāds piedāvājums risinātu jautājumu par VDK dokumentu publiskošanu, taču pirms tam šo materiālu zinātniskai un vispusīgai izpētei vajadzīgs valsts atbalsts. Tāpēc uz trešo lasījumu likumprojekts vēl būs jāpilnveido,” akcentē Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V).

Izskatīšanai Saeimā otrajam lasījumam atbalstītie grozījumi likumā “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu” arī paredz, ka dokumentu zinātnisko izpēti varētu veikt līdz 2017.gada 31.maijam zinātnisko pētījumu un programmu ietvaros. Pēc tam šie dokumenti Ministru kabineta noteiktā kārtībā būs pieejami publiski.

Patlaban virkne likumu paredz tiesību ierobežojumu bijušajiem VDK darbiniekiem vai informatoriem. Trešdien komisijas sēdē deputāti atbalstīja ierosinājumu, kas paredz – Ministru kabinets ne retāk kā ik pēc pieciem gadiem izvērtē, cik nepieciešami un pamatoti ir šie ierobežojumi.

Spēkā esošā likuma redakcija nosaka, ka sadarbības fakta ar VDK konstatēšanas noilguma termiņš beidzas 2014. gada 19. maijā. Tāpēc, lai nodrošinātu tiesisku pamatu vērtēt iespējamo sadarbību ar VDK, likumprojekts paredz par vēl 30 gadiem pagarināt termiņu, lai likumā noteiktā kārtībā būtu iespējams konstatēt kādas personas sadarbības faktu ar VDK padomju laikā.

Par grozījumiem likumā “Par bijušās Valsts drošības komitejas dokumentu saglabāšanu, izmantošanu un personu sadarbības fakta ar VDK konstatēšanu” otrajā un trešajā lasījumā vēl jālemj Saeimai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Gaidīs, lai maisus atdotu zaļajiem vīriņiem, kuri tos bēgot pameta? Kāda problēma tos vērt vaļā rīt 27. martā? Kada savulaik noliktavas pārzinis sāka ņurdēt – ziniet varētu, bet pašreiz.. tas nozīmē gaida rokas pazeltīšanu. Kur tāda nenoteiktība, vajag darīt!

  2. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    .Izdarīgi gan mēs neesam ! Tikai tagad “atjēdzamies” , ka maisus jārauj vļļā. Kāda atklāsme ! Visu laiku esam ap tiem dancojuši apkārt, tikai gudri un pārgudri runādami. Mēs baidāmies paši no sevis.

Draugiem Facebook Twitter Google+