×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
29. marts, 2012
Drukāt

“VEF Rīga” dibina profesionālu basketbola skolu

13303093-1049-9819-5958-d4662e64726a

Latvijas čempionvienība “VEF Rīga” šodien ziņo par savas profesionālas jaunatnes skolas izveidi, kuras darbību paredzēts sākt nākamajā sezonā. Paredzams, ka skolā savu meistarību četrās vecuma grupās pilnveidos aptuveni 60-80 audzēkņu.

Profesionālās basketbola skolas dibinātāji ir basketbola klubs „VEF Rīga”, jaunatnes treneris Nikolajs Mazurs, Latvijas čempionvienības “VEF Rīga” kapteinis, viens no labākajiem Latvijas basketbolistiem Kristaps Janičenoks un SIA „Arčers” valdes priekšsēdētājs, SIA “Binders” valdes loceklis, ilggadējs Latvijas sporta atbalstītājs Armands Garkāns. Kā potencioālie treneri tiek minēti Jānis Gailītis, Guntars Jonāns un Līga Kļaviņa, ar citiem vēl turpinās sarunas. Jaunās skolas darbība paredzēta ciešā sadarbībā ar basketbola skolu “Rīga”.  

“VEF skolas” galvenais treneris būs Nikolajs Mazurs, kurš sevi jau ir pierādījis gan darbā BS „Rīga”, gan ar jauniešu izlasēm un „VEF Rīga” klubā. “Mūsu mērķis ir celt Latvijas basketbola līmeni. Patlaban jaunatnes basketbolā trenējas daudz bērnu, taču rezultātā tikai daži no viņiem spēj iekļauties profesionālajos klubos. Mēs vēlamies šo pāreju no jauniešu un profesionālo sportu efektivizēt. Tagad jaunieši daudz spēlē un maz trenējas, svarīgi ir izveidot vidi, kur bērni trenējas, konkurējot ar saviem vienaudžiem, optimizēt spēļu skaitu, nodrošināt medicīnu un infrastruktūru. Jau astoņus gadus ar savu jauniešu grupu es katru sezonu aizvadu citā zālē, tā tas nedrīkst būt. Mūsu bāze būs Rīgas Olimpiskais sporta centrs, kur jau nākamā mēneša laikā manēžā ieklāsim jaunu, visām kvalitātes prasībām atbilstošu basketbola grīdu,” par jauna darba sākumu saka Niklolajs Mazurs. 

Basketbolists Kristaps Janičenoks: “No pieredzes zinu, cik svarīgi jau no mazotnes trenēties kvalitatīvā zālē, profesionālu mediķu, fiziskās sagatavotības un basketbola treneru uzraudzībā. Svarīgi ir vienkopus trenēties visiem labākajiem vienaudžiem, lai arvien attīstītu meistarību. Līdzīgas skolas jau darbojas Eiropā, šāda sistēma sevi ir pierādījusi, mēs šodien neizgudrojam neko jaunu. Es ar lielu degsmi esmu iesaistījies šajā projektā.”

VEF Rīga” padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups: ““VEF Rīga” laika gaitā ir izveidojies par Latvijas basketbola flagmani, tāpēc pienācis laiks profesionālas basketbola skolas dibināšanai. Atšķirībā no pašvaldību sporta skolām mūsu galvenais mērķis būs izcilība, nevis sociālās funkcijas veikšana. Strādāsim ciešā sadarbībā ar basketbola skolu “Rīga””.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+