Latvijā
Sabiedrība

Vēža pacients Gatis Tallinā ietaupa 2000 eiro par zāļu devu18


Vēža pacients Gatis Tauriņš pēc zālēm dodas uz Igauniju, jo tur var ietaupīt vairākus tūkstošus eiro nekā pērkot Rīgā.
Vēža pacients Gatis Tauriņš pēc zālēm dodas uz Igauniju, jo tur var ietaupīt vairākus tūkstošus eiro nekā pērkot Rīgā.
Ekrānšāviņš

Vēža pacients Gatis Tauriņš, kuram sabiedrība tikko kā saziedoja līdzekļus ārstniecībai, devās uz Tallinu Igaunijā pēc vajadzīgajiem medikamentiem. Tā viņš nolēma rīkoties visai racionālu iemeslu vadīts – lai ietaupītu ziedotāju līdzekļus, jo kaimiņzemē zāles “Keytruda” izmaksājot ievērojami lētāk, nekā tas būtu iespējams Latvijā, vēstīja LTV raidījums “Panorāma”. Viņam izdevies ietaupīt vairākus tūkstošus eiro.

Mediķu konsīlijs Latvijā bija atzinis, ka Gata ādas vēzi – melanomu – var uzvarēt viens konkrēts medikaments “Keytruda”.  Tā izmaksas ir tik lielas, ka Gatis vērsās pēc ziedotāju atbalsta biedrībā ziedot.lv.  “Man ir vajadzīgas 54 šādas devas – tādas 54 devas reiz 6000 euro, tātad variet paši parēķināt, cik ir vajadzīga zāļu deva, lai es dzīvotu. Kur es varu dabūt tādu naudu Latvijā?  Man pat sapņos nerādās!” viņš skaidroja.

Saistītie raksti

Lai ietaupītu ziedotos līdzekļus, kas noderēs arī citiem onkoloģijas pacientiem, Gatis pieņēma lēmumu doties uz Tallinu, jo “Keytruda” cenu atšķirība Latvijā un Igaunijā ir ievērojama. Cenu atšķirība ir mērāma nevis simtos, bet tūkstošos eiro. Tallinā Gatim pilna zāļu cena ir par 2000 euro lētāka nekā Rīgā.

Igaunijā šīs zāles esot lētākas arī tā iemesla dēļ, ka tās iekļautas valsts kompensējamo medikamentu sarakstā, vēstīja LTV.  Igaunijā zālēm arī PVN likme ir zemāka nekā Latvijā – 9%, Lietuvā – 5%, kamēr Latvijā – 12%. Turklāt kādas Latvijas aptiekas pārstāve, komentējot šo milzu cenas atšķirību, raidījumam atzina: “Zāļu cenas Latvijā nosaka ražotājs, jo uzcenojumi tiek noteikti atbilstoši ražotāja deklarētajai cenai. Zāļu ražotāju deklarētā cena dažādās valstīs var būt atšķirīga”.

Plašāk pievienotaja video.

LA.lv