×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. septembris, 2013
Drukāt

VID prasa apsūdzēt divas personas par vērienīgu lūžņu kontrabandu Liepājas SEZ (papildināts)

Luzni

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde nosūtījusi Liepājas prokuratūrai kriminālprocesu, lūdzot apsūdzēt divus Latvijas pilsoņus par metāllūžņu kontrabandu lielā apmērā, kas veikta Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā (Liepājas SEZ), portālu “LA.lv” informēja VID.

 

Noziegums atklāts, pārbaudot no kādas Igaunijas juridiskas personas saņemtu iesniegumu. Izmeklēšanas darbību rezultātā noskaidrots, ka kāds Latvijas uzņēmums izvedis no Liepājas SEZ 492,020 tonnas metāllūžņu, nenomaksājot muitas administrētos nodokļus teju 22 000 latu apmērā.

Metāllūžņi no Liepājas SEZ bez muitas iestāžu atļaujas un nenomaksājot muitas administrētos nodokļus izvesti uz vienu no Latvijas metālpārstrādes uzņēmumiem.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā savākti pierādījumi, lai šā gada 20.septembrī VID Muitas kriminālpārvalde pieņemtu lēmumu par kriminālvajāšanas uzsākšanu pret divām uzņēmuma amatpersonām.Vienai no uzņēmuma amatpersonām piemērots drošības līdzeklis – aizliegums ieņemt amatu konkrētajā uzņēmumā.

VID portālam “LA.lv” norādīja, ka informācija par konkrētiem uzņēmumiem un kriminālprocesā iesaistītajām amatpersonām netiks sniegta. 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+