×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

VIDEO: Jūras ērglis posta melnā stārķa ligzdu (1)

Kadrs no videoKadrs no video

Lai gan visbiežāk stārķu ligzdas cieš no vārnu vai caunu uzbrukumiem, šogad tiešraidē vērojamo melno stārķu ligzdu par medību objektu bija izvēlējies jūras ērglis, vēsta “www.dabasdati.lv”.

“Pirms pāris dienām notikušo uzbrukumu ligzdai daudzi vērotāji, iespējams, uztvēra kā drāmu, taču diemžēl tā ir stārķu dzīves ikdiena. Varbūt ne gluži ikdiena, bet situācija, ar kuru jārēķinās visu laiku. To, ka ligzdās ir liels olu zudums, mēs zinājām no ligzdu pārbaudēm olu laikā un vēlāk. Kopš 2009. gada, kad sākām pārbaudīt ligzdas pavasarī, pārbaudītajās ligzdās pazuda 43 olas no 195 jeb 22%,” teikts interneta vietnē.

Līdz šim zudums tika saistīts ar gadījumiem, kad stārķis traucējumu dēļ padzīts no ligzdas un pa to laiku kādu olu paspēj aiznest krauklis vai vārna. Caunu postījums vienmēr tika saistīts ar ligzdas pilnīgu izpostīšanu, bet par to, ka šādā veidā ligzdu var mēģināt postīt jūras ērglis, nebija pat aizdomu. Tagad ir pierādījumi, tiesa, kā to varēja labi redzēt, ērglis īsti nezināja, kā ar olu tikt galā – pārknābt to viņam neizdevās, bet, tā kā ola izslīdēja no nagiem un nokrita zemē, kur viņš tai netika klāt (zem ligzdas ir pabiezas lazdas, kur ērglis nevar nolaisties), pamēģināja otru. Pēc otrās neveiksmes ērglis acīmredzami saprata, ka nav vērts mēģināt vēl, un devās prom. Iespējams, lai atgrieztos tad, kad ligzdā būs mazuļi, ar kuriem viņš pratīs tikt galā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Šovs turpinās, sit augstu vilni. Apsveicu projekta autorus!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +17.7
Alūksne +16.8
Daugavpils +21
Saldus +18
Liepāja +18.1
Jelgava +18
Ventspils +17.7
Limbaži +16
Madona +18
Rēzekne +20
Draugiem Facebook Twitter Google+