×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

Vija Vētra: Saknes Amerikā neesmu ielaidusi (2)

Foto - LETAFoto - LETA

“Lai gan sava mūža laikā visilgāk dzīvoju Amerikā – šogad jau 51. gads –, saknes šajā zemē neesmu ielaidusi,” tā intervijā raidījumam “900 sekundes” atzina pasaulslavenā dejotāja Vija Vētra, kura pārsniegusi 92 gadu vecuma robežu un ik pavasari viesojas Latvijā.

Sastapt Viju Vētru meistarklasēs šovasar varēja Rīgas Tehniskajā universitātē, bet sestdien, 13. jūnijā, viņas lekcija un meistarklase risināsies Liepājas muzeja zālē, LA.lv uzzināja muzejā.

Raidījuma dejotāja norādīja, ka Amerikā cilvēki ir pavisam citādāki, viņi ir ļoti materiālistiski. “Ja es reprezentēju kādu ieguvumu – naudas vai karjeras pakāpiena ziņā, tad es esmu viņiem interesanta, bet, ja nē – tad aizmirstiet. Tā ka es tur neesmu sevišķi laimīga,” atzina Vētra.

Dejotāja arī neslēpa, ka gribētu atgriezties Latvijā, taču tad viņa nezinātu, kā iztikt. Viņa skaidroja, ka visu mūžu bijusi brīvmāksliniece, tāpēc nav sociāli apdrošināta un Latvijā nesaņemtu pat to mazo pabalstiņu, ko viņai tagad dod Amerikā.

Tomēr katru gadu Vētra atbrauc uz Latviju, lai mācītu indiešu dejas. “Es esmu kā gājputns. Tie arī vienmēr ierodas katru pavasari. Domāju, ka ir ļoti svarīgi cilvēkam atkal sasaistīties ar dzimteni un atgriezties dzimtenē, atkal gūt jaunus spēkus, lai tālāk izdzīvotu,” vērtēja dejotāja.

Vaicāta, vai ir izjutusi pārmaiņas Latvijā pēdējos gados, Vētra teica, ka viņai ir bēdīga sajūta par to, ka Latvija gados kopš brīvības iegūšanas politiski nav sasniegusi to, kas valstij vajadzīgs. Viņa arī uzsvēra, ka vienmēr visās zemēs, kur viesojās, ir stāstījusi par Latviju, “kad jūs paši nevarējāt runāt, kas te notiek”. Dejotājai joprojām Amerikā nākoties skaidrot, kas ir Latvija.

“Joprojām Amerikā, kad pasaku, ka esmu no Latvijas, saka – ā, Krievija. Es saku – nekā nebija, mums ir Latvija! Atcerieties to!” – teica Vētra.

Vaicāta, vai Ņujorkā sanāk sekot līdzi Latvijas ziņām, dejotāja atzina, ka viņai nav datora un interneta, taču ziņas viņa saņemot no citiem, arī no avīzēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. … Un kadas svesas saknes tiek ielaistas Bezabrene ar so damu … mums jau ir latvani … pietiek tik vienpusigi un intensivi davinat un kultivet izplukatai tautai nevajadzigas svesnieku garigo saknu davanas … !

  2. Mūsu nacionālais dārgums spiests dzīvot svešām zemē…

Draugiem Facebook Twitter Google+