×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.7°C
Rudīte, Everts
Otrdiena, 21. augusts, 2018
12. novembris, 2014
Drukāt

Tautas vēlētam prezidentam ir arī nopietni mīnusi, uzskata Vīķe-Freiberga (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijusī valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga.

Tautas vēlēts prezidents pārstāvētu tautu tiešākā veidā, nekā tas notiek pašlaik ar tautas ievēlēto priekšstāvju starpniecību, šādu viedokli pauda eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Eksprezidente gan norādīja, ka Latvijas pašreizējā attīstības stadijā tautas vēlētam prezidentam saskata arī divus nopietnus mīnusus.

“Viens būtu risks ievēlēt šim amatam īsti nekvalificētu personu uz vairāk vai mazāk lēta populisma pamata. Otrs būtu ievēlēšanu panākt ar plašas un dārgas reklāmas palīdzību, kur šādai reklāmai izmantotā nauda varētu arī būt visai apšaubāmas izcelsmes,” uzskata Vīķe-Freiberga.

Jau ziņots, ka partija “No sirds Latvijai” (NSL) ir sagatavojusi Satversmes grozījumu projektu, kas noteiktu, ka tauta ievēl Valsts prezidentu. Politiskais spēks to būtu gatavs iesniegt izskatīšanai 12.Saeimā kopā ar citu partiju pārstāvjiem, jo vēlas, lai priekšlikums gūst pēc iespējas lielāku deputātu atbalstu, iepriekš sacīja NSL līdere Inguna Sudraba.

Savukārt, ja Saeimā tiktu izveidota apakškomisija, kura strādātu ne tikai pie jautājuma par tautas vēlēta Valsts prezidenta institūta izveidošanu, bet kopumā ar valsts pārvaldes stiprināšanas lietām, deputāts Ringolds Balodis (NSL) piekristu to vadīt, ja tiktu uzrunāts uzņemties šādas komisijas vadītāja amatu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Sākam ar mažoritāro vēlēšanu sistēmu (kā Kanādā)-ar daudz mazākiem mīnusiem!

 2. Ak ta? Bet apsaubama, neviena nezinama partiju saimnieka izvelets prezidents butu labak, kurs ari izvirza kandidatus velesanam, ko tautai atvel salikt pie silem? Pec citigi ietureta Latvijas kursa, ar neparprotamu krievvalodibas uzturesanu un cekas maisu slepsanu gan varam nojaust, kur tas ir….
  Ari Vairai laikam ir ko tur slept, tapec to atklasanu noblokeja, un tapec ari nepatik tautas velets prezidents, jo laikam pati ir partiju saimnieka paklautiba…
  Citiem vardiem, nupat nodemonstreja tipisku, Latvijai uzkundzejusiem politikiem, divkosibu, kad ar vardiem par demokratiju, ar darbiem pilnigi preteji, par partokratijas diktaturu, citigi iestajoties par to varas neskobisanu.
  Un interesanti, ar ko partiju saimnieka paklausigie kandidati, ka Zatlers un Berzins, ir labie prezidenti…?
  Ta ka nevajag mums, Vaira, te letus batonus spraust, ar Kremla smacinu…

 3. Dievs sargi Latviju no “tautas vēlēta” prezidenta.

Draugiem Facebook Twitter Google+