×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
30. janvāris, 2013
Drukāt

Viļakas jaunieši izdomā un dara


Foto - Artis Drēziņš un Roberts ReinsFoto - Artis Drēziņš un Roberts Reins

Nav tā, ka visi mūsdienu jaunieši ir slinki, nesportiski, nemācās, nestrādā, dzer un domā tikai par izklaidi. Visur Latvijā atrodami ne tikai pozitīvi, bet ar lielu iniciatīvu pārņemti jaunieši, arī Latgalē, par kuru bieži sabiedrībā uzvirmo stereotipi, ka tā ir viena bēdu ieleja.

 

Uz “LA” redakciju piezvanīja un par jaukiem jauniešiem Viļakā pastāstīja rīdzinieks Aloizs Bondars, kas Latgalē viesojās pie radiem.

Šī ziņa priecēja arī tāpēc, ka pagājušā gada septembrī rakstīju par pusaudžu bandu Viļakā, kas apzaga vietējos veikalus. Tagad, viesojoties Viļakā un runājot ar vietējās ģimnāzijas audzēkņiem, sapratu, ka pusaudži un jaunieši ar sliktām nosliecēm Viļakā ir mazākums, pēc būtības tos nemana. Formālie un neformālie līderi Viļakā ir pozitīvie. Īpaši tas noskanēja pagājušā gada nogalē, kad Izglītības un zinātnes ministrijas konkursā “Brīvprātīgais 2012” nominācijā par izcilāko, plašāko sadarbību brīvprātīgā darba veikšanā uzvarēja grupa “Viļakas entuziasti”, kas šobrīd pārtop par biedrību.

 

20 brīvprātīgie

Viss sācies spontāni šovasar. Artjoms Kokorevičs,
kurš atgriezies dzimtajā pusē pēc studijām, apzvanījis pazīstamus jauniešus un teicis: braucam sakopt aizlaisto Viļakas ezera salu. Sacīts – darīts. Pēc tam jaunieši sakopuši ezera krastu. Tad nobrieduši hokeja laukumam, par ko sapņots bija gadiem. Kā stāsta Viļakas ģimnāzijas 11. klases audzēknis Roberts Veins, kurš ir viens no topošās biedrības līderiem, pagaidām kopā esot 20 brīvprātīgo entuziastu. Viņu vidū tikai viena meitene.

“Meitenes vecākajā klasēs ir aptuveni trešdaļa, tāpēc kaut kā iegājies, ka iniciatīvu esam pārņēmuši mēs, puiši. Ģimnāzija mums ir ļoti laba, skolotāji stingri, aktivitāšu daudz,” stāsta Roberts Veins, kurš labi mācās, dejo, pārstāv vietējo komandu Alūksnes atklātajā čempionātā hokejā, bet Balvu jauniešu izlasē spēlē volejbolu un aizspēlējies līdz 4. vietai valstī. Tagad “Viļakas entuziastiem” jauns izaicinājums: piedalīties konkursā par novada simbola – eža – objekta izveidi sakarā ar Viļakas 720. dzimšanas dienu, kas aprit šogad.

 

Jāuzmanās no zagļiem 
Vilaka_Roberts_Reins_11

Bet uz hokeja laukuma, kurš ir gandrīz tikpat liels kā arēnā “Rīga”, spēlē hokeju. Ledus gan neklājās viegli. Pašvaldība nāca talkā ar zemes ierādīšanu, samaksāja 600 latus par ūdeni, kopā ar vietējo uzņēmēju un ļaužu ziedojumiem sarūpēja bortus un mietus to balstiem, maksā par apgaismojumu. Vietējie robežsargi iedeva traktoriņu zemes un sniega darbiem, ugunsdzēsēji atveda šļūteni ūdens sūknēšanai no hidranta. Pirmā ūdens liešana nakts garumā gan bijusi velta: nebija pietiekami sablietēts sniegs un viss ūdens nesasalis aizgājis zemē. Pēc tam lējuši dienu un nakti uz maiņām, paši atstarojošās vestēs regulējuši satiksmi uz tuvējā ceļa, jo šļūtene gājusi tam pāri. Pa starpu notikusi arī viena zādzība: kāds vietējais plencis nozadzis un malkā nodedzinājis 14 impregnētos bortu balstus. Puiši kopā ar policiju nelieti ātri sameklējuši. Tā kā mieti burtiskā nozīmē izkūpējuši gaisā, zaglim laikam nāksies nodarīto atstrādāt pie hokeja laukuma uzturēšanas. Noticis vēl viens “zādzības” mēģinājums: atkusnis gandrīz nočiepis ledu…

“Pamēģiniet kaut vai dēļu galu paņemt – puiši jūs atradīs ātri vien! Ja pašvaldība viena būtu uzbūvējusi objektu, policija ilgi ķertu vēju laukā, bet te tomēr paši puiši bija savu darbu ielikuši, līdz ar to pavisam cita attieksme,” man saka Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. “Šāda vietējās sabiedrības iniciatīva – brīvprātīgs darbs – pašvaldībai jāatbalsta visiem spēkiem.”

 

Cerības uz mākslīgo ledus halli

Hokejs nav lēts prieks. Inventāram vajag vismaz 200 latus. Ne katrs Viļakā to var atļauties, tāpēc puiši par savu laukumu paziņojuši Latvijas Hokeja federācijai un lūguši atsūtīt kādas palietotas nūjas, slidas, aizsargus. Pagaidām nekādas dāvanas vēl neesot saņemtas, taču Viļakā ieradies pats federācijas prezidents Kirovs Lipmans, kurš uzslavējis paveikto un ieminējies par atbalstu mākslīgās ledus halles celtniecībai. Puikām, protams, acis mirdz, bet pašvaldības vadītājs S. Maksimovs vismaz līdz šā gada pašvaldību vēlēšanām nekādus solījumus dot negrib, vienīgi bilst, ka gluži nereāls tāds projekts nav. Viļakai tuvākais mākslīgais ledus ir pusotra simta kilometru attālumā Valmierā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+