Kultūra
Māksla

Vilipsōna zīmējumu izstāde “Čaks & V-sōns” apskatāma RCB 16

Foto – Timurs Subhankulovs

No šodienas līdz 4.martam Rīgas Centrālajā bibliotēkā būs apskatāma mākslinieka Vilipsōna izstāde “Čaks & V-sōns”, aģentūru LETA informēja bibliotēkas pārstāve Santa Rukmane.

Savukārt izstādes atklāšana un tikšanās ar mākslinieku notiks 8.februārī plkst.17.

Mākslinieks Vilipsōns, strādājot pie dzejnieka Aleksandra Čaka dzejoļu krājuma “Debesu dāvana”, no Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) saņēma izkrāsojamo zīmējumu rosinājumu kā Latvijas Kultūras kanona popularizēšanas veidu bērniem.

Vilipsōns izvēlējās zīmēt Čaku cerībā, ka bērni, “vēlāk paaugoties un skolā sastopoties ar Čaka dzeju, atcerēsies “simpātisko vīreli”, ko bērnībā krāsojuši”.

Bērnu interese par zīmējumiem tika pārbaudīta Dailes teātra radošajā darbnīcā bērniem “Papīra pārvērtības”, kur viņiem tika dota iespēja izkrāsot Vilipsōna zīmēto Čaku un iegūt mākslinieka autogrāfu. Tas iedrošināja ieceri turpināt, apvienojot LNB, Aleksandra Čaka memoriālā dzīvokļa, Sergeja Jēgera labdarības fonda, tipogrāfijas “Adverts” un “PinUp” radošās domas, lai izdotu krāsojamo grāmatu un apkopotu visus Čaka zīmē veidotos Vilipsōna darbus izstādē “Čaks un V-sōns”.

Krāsojamā grāmata “Reiz dzīvoja Čaks” tiks izdota ar LNB un Sergeja Jēgera labdarības fonda atbalstu.

Saistītie raksti
LA.lv