Mobilā versija
-3.1°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
10. marts, 2015
Drukāt

Vilks: Jāpārdomā valsts naudas tērēšana; Krievijas draudu dēļ jāstiprina aizsardzība (Video) (1)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Ņemot vērā, ka ekonomika aug lēnāk nekā plānots iepriekš, budžeta ieņēmumi atpaliek no plānotā grafika, ir jāatmet politiskās ambīcijas un rūpīgi jāpārdomā valsts naudas tērēšana, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja bijušais finanšu ministrs Andris Vilks (V).

Vienlaikus ir jādomā par aizsardzības spēju stiprināšanas, jo sākusies Krievijas agonija un tas esot vienīgais drauds Latvijai. Bijušais ministrs uzsvēra, ka aizsardzībai ir jāatrod vairāk nekā 100 miljoni eiro. “Nav citas iespējas,” sacīja Vilks, uzsverot, ka, cita starpā, ir jāiegulda Zemessardzē, jaunsardzē, jāievieš militārā apmācība.

Pēc Vilka domām, ir rūpīgi jāpārdomā budžeta naudas izlietojums, “jāpiebremzē” ieceres kultūras attīstībā, ceļu infrastruktūras uzlabošanā un tamlīdzīgi. Tāpat esot jādomā par pedagogu, izglītības sistēmā strādājošo skaita samazināšanu, kas ļautu atbrīvot līdzekļus palikušajiem.

Iespējams, jāapsver nodokļu palielināšana, it sevišķi patēriņa jomā, sacīja Vilks. Viņš gan neuzskata, ka būtu jāievieš progresīvais ienākumu nodoklis,
“progresivitāti” varētu panākt ar neapliekamo minimumu.

Vilks atzina, ka viņu tracinājuši priekšvēlēšanu solījumi. “Tautas mānīšana plašā apmērā. Tas viss ir sasolīts un tagad grib no tā norobežoties,” sacīja Vilks. Bijušais ministrs prognozē, ka par nākamā gada budžetu ir gaidāmas smagas sarunas valdības veidotāju starpā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jāievieš ir progresīvie iedzīotāju,uzņēmumu un kapitāla pieauguma nodokļi.

Inkubators biznesa grūdienamBiznesa idejām līdz 2023. gadam iespēja saņemt dažādu veidu palīdzību uzņēmuma attīstībai
Mājsaimniecības neizmanto iespējas samazināt elektrības rēķinus un maksā vairāk (16)Elektrību tērējam vairāk, mājsaimniecības aizvien neizmanto iespējas samazināt rēķinus
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+