Ekonomika
Darbs un nauda

Visticamāk, “PNB bankas” slēgšanas dēļ strauji aug Latvijas Pasta klientu skaits0


Ja “Latvijas Pasts” nesaņems kompensācijas par preses piegādi, vissmagāk tas skars tieši reģionālo presi, kuras lasītāju lielākā daļa nedzīvo pilsētās.
Ja “Latvijas Pasts” nesaņems kompensācijas par preses piegādi, vissmagāk tas skars tieši reģionālo presi, kuras lasītāju lielākā daļa nedzīvo pilsētās.
Foto: MRMR/SHUTTERSTOCK

Kopš pagājušās piektdienas, 2019.gada 16.augusta, Pasta norēķinu sistēmā atvērts jau vairāk nekā 700 jaunu maksājumu kontu, kas veido vidēji mēnesī Latvijas Pastā tradicionāli atvērto jaunu kontu skaitu.

Lai gan Latvijas Pasts tieši neapstiprina, ka interese par kontu atvēršanu Pasta norēķinu sistēmā ir saistīta ar “PNB bankas” slēgšanu, tomēr ir noprotams, ka daudzviet cilvēki, kuri saņēma pensijas un pabalstus šajā bankā, izvēlējušies tos saņemt ar Latvijas pasta starpniecību.

Latvijas Pasts sagaida jaunu klientu pieplūdumu Pasta norēķinu sistēmai un Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) izmaksāto pensiju un pabalstu saņemšanai dzīvesvietā, ņemot vērā pēdējās dienās vērojamo interesi par maksājumu pakalpojumiem.

Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns uzsver: “Ievērojot jaunu kontu atvēršanas dinamiku Latvijas Pastā un klientu lielo interesi, ko vērojam pēdējās dienās, varam prognozēt vēl papildu klientu pieplūdumu Pasta norēķinu sistēmai, un no savas puses esam tam gatavi. Prognozējam arī interesentu pieaugumu par VSAA izmaksāto pensiju un pabalstu saņemšanu klienta dzīvesvietā – šis ir pakalpojums, kuru visā Latvijā nodrošina tikai Latvijas Pasts.”

Maksājumu kontu Pasta norēķinu sistēmā bez maksas var atvērt ikvienā no vairāk nekā 370 pilna spektra Latvijas Pasta nodaļu visā valstī. Tas sniedz iespēju saņemt algu, pensiju, pabalstus un citus maksājumus, veikt pārskaitījumus uz juridisku un privātpersonu kontiem pasta nodaļās, kā arī kredītiestādēs Latvijā un ārvalstīs, iemaksāt un izņemt no sava konta skaidru naudu, apmaksāt rēķinus par īres, komunālajiem un citiem pakalpojumiem.

Saistītie raksti

Konta stāvokli, informāciju par ienākošajiem un izejošajiem darījumiem savā Pasta norēķinu sistēmas kontā iespējams uzzināt ar īsziņas pakalpojuma pieslēgšanu savā mobilajā tālrunī.

Patlaban Latvijas Pastā atvērti vairāk nekā 196 000 maksājumu kontu. Pasta norēķinu sistēmā pasta nodaļās pensijas un pabalstus ik mēnesi saņem ap 65 000 klientu, savukārt to piegāde dzīvesvietā ar Latvijas Pasta starpniecību ik mēnesi tiek nodrošināta 79 000 klientu.

LA.lv