×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Voika pamet “Delnu”, lai strādātu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas komisijā

voika_inese0512

Inese Voika šodien pārtraukusi darbu sabiedrības par atklātību “Delna” padomes priekšsēdētājas amatā, lai pilnībā pievērstos Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskās komisijas darbam, portālu “LA.lv” informēja organizācijā.

“”Delnai”bija uzrauga un priekšlikumu sniedzēja funkcija Sabiedriskās komisijas izveides posmā, un es kā “Delnas” padomes priekšsēdētāja uzņēmos iniciatīvu. Saprotot, ka tas ir apjomīgs un sabiedriski nozīmīgs darbs, esmu pieņēmusi lēmumu pārtraukt pildīt “Delnas” padomes priekšsēdētājas amata un turpināt darboties tikai Zolitūdes komisijā,” paziņojumā presei norāda Voika.

Tāpat paziņojumā teikts, ka darbs orhanizācijā pēc Voikas aiziešanas no “Delnas” padomes priekšsēdētāja amata nemainīsies, jo “Delnai” ir jauna un spēcīga komanda. “Delnas” ikdienas darbu turpinās kolektīvs tā direktora Gundara Jankova vadībā.

Jankovs visas “Delnas” komandas vārdā izsaku pateicību Voikai par ieguldīto darbu sabiedrībā, virzot organizāciju uz kopīgu mērķu sasniegšanu.

“Es ļoti augstu novērtēju Ineses Voikas lēmumu darboties tikai Zolitūdes komisijā, lai profesionāli palīdzētu sabiedrībai atbildēt uz jautājumiem par Zolitūdes traģēdijas iemesliem. “Delna” turpinās neatkarīgi sekot līdzi Zolitūdes traģēdijas notikumu izmeklēšanas attīstības gaitai.”

“Delnas” padomē vēl ir korupcijas pētnieks Valts Kalniņš, atvaļināts aizsardzības un labas pārvaldības speciālists Jānis Ātrens, bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Aivars Endziņš un žurnālists Pauls Raudeps. Inese Voika bija Delnas padomes priekšsēdētāja kopš 2010.gada aprīļa, kā arī laika posmā no 1998.-2004.gadam.

“Delna” ir sabiedriska organizācija, kas kopš 1998.gada veido atklātu, taisnīgu un demokrātisku sabiedrību, kas ir brīva no korupcijas politikā, biznesā un savstarpējās attiecībās.

Jau vēstīts, ka valdība pagājušajā nedēļā atbalstīja Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskās komisijas izveidi. Komisijas vadība uzticēta bijušajam Satversmes aizsardzības biroja vadītājam Jānim Kažociņam. Tāpat komisijā piekritušas darboties bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte un uzņēmēja Baiba Rubesa, kā arī sabiedrības par atklātību “Delna” pārstāve Inese Voika.

Komisija četru cilvēku sastāvā aprēķinājusi, ka gada laikā tai vajadzēs 205 tūkstošus eiro. Ieplānotie tēriņi sabiedrībā gan izraisīja lielu ažiotāžu. Tāpēc komisija lēmusi tāmi pārskatīt un izdevumus mazināt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+