×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
20. jūnijs, 2013
Drukāt

“Zelta ekspedīcijā” kopā ar “Apvedceļu” un “Baltajiem lāčiem”


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jau otru reizi kopīgā koncertceļojumā pa Latvijas novadiem dodas pazīstamākās pašmāju šlāgermuzikantu apvienības – grupas „Apvedceļa” un „Baltie lāči”. Kopā ar klausītājiem meklēt un atrast patiesās vērtības jaunās un jau labi zināmās dziesmās muzikanti mēģinās īpašā “Zelta  ekspedīcijā”, kas no 20. jūnija līdz pat 18. oktobrim piestās Latvijas pilsētās.

Muzikanti sola optimismu un dzīvesprieku, mazliet šarma un vīrišķības, kā arī humoru un mīlestību lielās devās. Pirmoreiz abi latviešu šlāgermūzikas grandi sastapās pirms gada, kad radās ideja par abu grupu apvienoto koncertprogrammu „Pasta nodaļas stāsti”.

Aizvadītajā rudenī, ziemā un pavasarī tā veiksmīgi izdziedāta un nospēlēta 30 koncertos Latvijas pilsētās, raisot gan smieklus, gan asaras, gan vētrainas ovācijas. Gada sākumā abas iesaistītās puses vienprātīgi lēmušas – sadarbība jāturpina.

Ziema un pavasaris pagājuši gan „Balto lāču” līderim Andrim Baltacim, gan „Apvedceļa” solistam un dziesmu autoram Jānim Krūmiņam čakli rakstot jaunu dziesmu materiālu, kas izvērties aptuveni divu stundu garā koncertprogammā, ko paši tās dalībnieki jau nodēvējuši par lielkoncertu, kas „paiet vienā elpas vilcienā”.

Latviskās melodijas te savijas ar aizrautīgajiem Balkānu ritmiem, Austrumu teiksmām un Latīņamerikas līksmību. Programmu šajā reizē papildina arī pūšaminstrumentu duets – Raivo Stašāns un Edmunds Brīvkalns jeb apvienība “Zelta taures”, kas ienes svaigas noskaņas un akcentus jau iemīļoto un vēl nedzirdēto  dziesmu izpildījumā. 

„Uzvedums izdevies krāšņs, ar teatrāliem elementiem, pārģērbšanos un publikas iesaistīšanu – cilvēkus gaida patīkama atpūta vasaras vakarā,” stāsta projekta producente Laila Ilze Purmaliete, atklājot, ka koncertos, protams, neiztiks arī bez skatītāju līdzdalības.

„Zelta ekspedīcijas” režiju, būdams aroda profesionālis, pēc Ilzes Trumpes scenārija uzņēmies Andris Baltacis. Sevi muzikants dēvē par „Balto lāču” vienīgo vēstnesi jaunajā koncertprogrammā laikā, kad pašu „lāču” sastāvs piedzīvojis pamatīgas pārmaiņas. Muzikants atklāj, pēc zināmas pauzes rudenī „Baltie lāči” pie klausītājiem atgriezīšoties jau gluži jaunā sastāvā, bet daļa no šim sastāvam rakstītajām dziesmām ieskanēšoties arī „Zelta ekspedīcijā”.

„Šis man ir projektu gads – gan darbojoties Daugavpils teātrī, gan – spēlējot jaunajā Armanda Alkšņa roksāgā „Senā Kursa”,” stāsta muzikants. Saspēlējot ar „Apvedceļa” puišiem, pamazām izveidojusies kopēja domāšana, tādēļ gribējām iesākto turpināt,” stāsta Baltacis. „Prieks, ka kopā varam labi, kvalitatīvi muzicēt, ir patīkami strādāt ar līdzīgi domājošiem. Nenoliegšu, smeļos arī daudz labu ideju.

”
Pašlaik liela daļa latviešu ir spiesti doties „ekspedīcijās”, ceļā, kas ved tālos meklējumos – šis motīvs kļuvis par iemeslu jaunās koncertpogrammas dziesmām. Tiesa, ne jau bēdīgā nots skanēšot visam pārī – muzikanti teic, vēlas pasmaidīt gan paši par sevi, gan uz dzīvi raudzīties no gaišās puses.

Pēc jau notikušā programmas „ģenerālmēģinājuma” koncerta Umurgā ir skaidrs – mājasdarbi izdarīti pareizi, publika „Zelta ekspedīciju” uzņēmusi vairāk nekā atzinīgi. „Ir atrasta pareizā formula. Pieķēru sevi pie domas, ka labprāt dotos zālē un paklausītos, nevis stāvētu uz skatuves,” smej Baltacis.

Jau tagad pie klausītājiem nonākusi viena no koncertprogrammas jaunajām dziesmām – Jāņa Krūmiņa sacerētā „Gaujai”, bet „Zelta ekspedīcijas” dalībnieki sola – šī noteikti nebūs pēdējā. Dziesmas, visticamāk, tiks iemūžinātas arī kopīgā albumā.

 

VARBŪT NODER:

20. VI 19.30 Tukuma Durbes estrādē;

20. VII 19.00 Smiltenes estrādē;

26. VII 19.00 Talsu Sauleskalna estrādē;

2. VIII 19.00 Jelgavas Uzvaras parka estrādē;

3. VIII 18.00 Jaunjelgavā novada svētkos;

7. VIII 19.00 Saldus Kalnsētas parka estrādē;

10. VIII 18.00 Mērsraga novada svētkos;

15. VIII 19.00 Ikšķiles brīvdabas estrādē;

18. VIII 16.00 Litenes estrādē „Parkalīcis”;

24. VIII 18.00 Cēsu Pils parka estrādē;

5. X 18.00 Krustpils kultūras namā;

11. X 19.00 Ogres kultūras centra Lielajā zālē;

18. X 19.00 Rīgā, VEF Kultūras pilī.

Biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+