×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. februāris, 2012
Drukāt

Žerārs Depardjē piedalīsies filmā par Strosa-Kāna seksa skandālu

derpdje

ASV režisors Abels Ferrara paziņojis, ka veidos filmu par seksa skandālu, kas izpostīja bijušā Starptautiskā valūtas fonda (SVF) vadītāja Dominika Strosa – Kāna politisko karjeru, galveno lomu uzticot Strosa – Kāna tautietim franču kinoaktierim Žerāram Depardjē (attēlā).

Filmā par seksu un politiku Strosa – Kāna sievu žurnālisti Annu Sinklēru attēlos franču aktrise Izabella Adžanī, Ferrara atklāja laikrakstam “Le Monde”, norādot, ka jaunās filmas uzņemšana plānota Ņujorkā, Parīzē un Vašingtonā. Ferrara laikrakstam uzsvēra, ka ir šīs filmas režisors un neviens viņu neatturēs no tās uzņemšanas. Filmas scenārijs jau esot uzrakstīts.

Pērn septembrī Dovilas filmu festivālā Ferrara saticis Depardjē. Viņā ir viss, ko režisors var gaidīt no aktiera, par Depardjē teica režisors.

Ferraras filmas bieži vien ir drūmi stāsti par vardarbību un dzīves tumšāko pusi. Viena no viņa zināmākajām filmām ir 1992.gadā uzņemtā “Sliktais leitnants” (“Bad Lieutenant”) ar Hārviju Keitelu galvenajā lomā.

Ņujorkas viesnīcas “Sofitel” istabene Nafisata Diallo apgalvoja, ka pērn 14.maijā Stross-   Kāns viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas apartamentos. Stross – Kāns tās pašas dienas vakarā tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā. 15.maijā ASV prokuratūra viņam izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu.

19.maijā Stross – Kāns  paziņoja, ka nekavējoties atkāpjas no SVF izpilddirektora amata, jo vēlas visu uzmanību pievērst sava nevainīguma pierādīšanai, kā arī tādēļ, lai pasargātu SVF un savu ģimeni, bet pēc divām dienām Stross – Kāns  pret drošības naudu tika atbrīvots no apcietinājuma Ņujorkas Raikersailendas cietumā un viņam bija jāuzturas mājas arestā Ņujorkā. Viņš noliedza visas izvirzītās apsūdzības.

Prokurori atzina, ka  Strosam- Kānam un istabenei tiešām bijušas seksuālas attiecības, bet istabenes liecības esot vienīgais pierādījums, ka tas noticis piespiedu kārtā. Tā kā istabene savās liecībās vairākkārt melojusi, prokurori uzskata, ka kriminālapsūdzības nevar tikt uzturētas, teikts 25 lappušu garajā prokuroru lūgumā tiesnesim, kas 23.augustā atcēla Strosam – Kānam   izvirzītās apsūdzības un viņš varēja atgriezties Francijā.

Mēnešiem ilgais skandāls ne vien lika 62 gadus vecajam Strosam – Kānam atkāpties no SVF vadītāja amata un iedragāja viņa reputāciju, bet arī kavēja laikus izvirzīt viņa kandidatūru no Sociālistiskās partijas Francijas prezidenta vēlēšanām. Iepriekš viņš tika uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem Francijas labēji centriskā prezidenta Nikolā Sarkozī sāncenšiem šajās vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+