×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
12. novembris, 2013
Drukāt

ZZS lūgs prezidentu neizsludināt likumu par mikrouzņēmuma nodokļa celšanu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Centriskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" biedre Ilona Jurševska uzrunā klātesošos Latvijas Zaļās partijas kongresā.

Opozīcijā esošās “Zaļo un Zemnieku savienības” (ZZS) frakcijas deputāti sagatavojuši vēstules Valsts prezidentam Andrim Bērziņam ar lūgumu neizsludināt likumu par mikrouzņēmuma nodokļa celšanu, pavēstīja ZZS pārstāve  Ilona Jurševska.

ZZS uzskata, ka likumprojekts par mikrouzņēmuma nodokļa palielināšanu, kā arī vairāki citi nodokļu likumi, kas iekļausti 2014.gada valsts budžeta paketē, ir klaji vērsti uz daudzu mazo uzņēmumu bankrotu un ēnu ekonomikas pieaugumu.

“Nākamā gada budžets ir izteikti vērsts pret uzņēmējiem – tiek ieviesti vairāki jauni nodokļi un maksājumi, kas traumēs veselas nozares, novedīs pie darbavietu zaudēšanas un vēl lielākas cilvēku aizbraukšanas. Mikrouzņēmumu nodokļa strauja celšana, nodokļu ieviešana valdes locekļiem, kas nesaņem atalgojumu, nodoklis mazajām hidroelektrostacijām (HES) un ostu maksājumi, ir pasākumi, kurus nevaram atbalstīt. Valdība un Saeimas vairākums domā tikai sausos budžeta ieņēmumu skaitļos, nedomājot par jaunu nodokļu ietekmi uz tautsaimniecību kopumā,”  norādīja ZZS deputāte Dana Reizniece–Ozola.

ZZS prezidentu lūdz nodot 6.novembra Saeimas sēdē pieņemtos  grozījumus Mikrouzņēmumu nodokļu likumā otrreizējai caurlūkošanai Saeimā. Šie grozījumi paredz mikrouzņēmumu nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% 2016.gadā un līdz 15% 2017.gadā.

Tapat prezidentam lūgts neizsludināt grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, kas paredz no 2014.gada 1.janvāra ieviest tā saukto “valdes locekļa nodokli” un grozījumi Dabas resursu nodokļu likumā, kas paredz, ka mazajām HES būs jāmaksā dabas resursu nodoklis.

Opozīcijas frakcijas deputāti lūguši Bērziņu atgriezt Saeimā arī grozījumus, kas paredz ieviest nodevas Latvijas lielajām ostām.

Jau ziņots, ka Saeima 7.novembrī galīgajā lasījumā atbalstīja nākamā gada valsts   budžetu, kas paredz deficītu 0,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tagad zinu, par ko noteikti nebalsošu nākamajās Saeimas vēlēšanās 🙂 Var būt vaidzētu mainīt Satversmi un arīdzan Saeimu pārtaisīt par mikrouznēmumu, nodokļu maksātājiem lētāk iznāktu 100 trekno p**** uzturēšana un šamie varētu izbaudīt visas mikrouzņēmuma priekšrocības 🙂 tā sacīt uztaisīt SVID analīzi uz savas ādas 😀

  2. cerams, ka atgriezīs!

  3. Šitais paņiemiens, griezties pie prezidenta ar lūgumu, kaut kā ļoti atgādina stukaču metodi. Ja nevar neko jēdzīgu izdomāt, tad vismaz sprunguļus riteņos. Galvenais jau te – nevis rūpes par maziem uzņēmumiem bet rūpes par ostu patvaļas saglabāšanu. Satiksmes ministrijai sen jau stingrāk jāparvalda ostu lielos projektus un jāplāno tam sviestus līdzekļus centralizēti. Katrā ziņā jābūt pilnīgam priekšstatam cik kas maksā. Pietiek tiem tur tēlot neaizvietojamus profesionāļus.

Draugiem Facebook Twitter Google+