Publicitātes foto

6 efektīvi veidi, kā savaldzināt jebkuru. Specdienestu psiholoģiskā metodika 0

Psiholoģijas profesors Džeks Šafers ilgus gadus strādājis par FIB speciālo aģentu un mācījis citiem aģentiem ietekmēšanas un pārliecināšanas tehhikas, kas dažkārt nav iedomājamas bez personiskā valdzinājuma. Pēc viņa vārdiem, pastāv zelta likums, kuru izmantojot var labvēlīgi noskaņot pret sevi jebkuru cilvēku. Un tas skan tā: “Lieciet sarunbiedram iepatikties pašam sev”.

Reklāma
Reklāma
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
Kokteilis
7 pārsteidzošas lietas, ko par jums atklāj apģērba krāsa
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Kā to panākt? Mēs minam sešus teicamus Šafera padomus, kurus viņš daudzkārt izmantojis darbā un dzīvē.

1. Pieļauj kļūdu

Kad Šafers sāk lekciju kursu jaunajai studentu plūsmai, viņš it kā nejauši pieļauj kļūdu kāda vārda izrunā un ļauj studentiem sevi izlabot. “Es izliekos apmulsis, pateicos viņiem par vērību un laboju kļūdu,” pauž Šefers.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šo paņēmienu viņš izmanto, lai sasniegtu trīs mērķus. Pirmkārt, kad studenti labo pasniedzēja kļūdu, tas ļauj viņiem justies pārliecinošāk. Otrkārt, viņi sāk justies brīvāki attiecības ar skolotāju. Treškārt, viņi ļauj sev kļūdīties.

Šo paņēmienu var izmantot, lai noskaņotu sev par labu jebkuru cilvēku. Kļūdies, parādi, ka neesi ideāls, ļauj cilvēkiem labot tavas kļūdas. Un viņi būs pret tevi noskaņoti labvēlīgi.

2. Parunā ar cilvēkiem par viņiem pašiem

Mēs esam pārāk aizņemti paši ar sevi un ļoti maz interesējamies par cilvēkiem, kurus sastopam. Bet – lai patiktu cilvēkiem, vajag patiesi par viņiem interesēties.

“Divu mēnešu laikā jūs iemantosiet vairāk draugu, ja izrādīsiet neviltotu interesi par cilvēkiem, nekā divu gadu laikā, cenšoties ieinteresēt par sevi”. (Deils Kārgnegī).

“Kad cilvēki runā par sevi – nav svarīgi personiskā sarunā vai sociālajos tīklos – smadzenēs iedarbojas tie paši labpatikas centri, kā no garšīga ēdiena vai naudas.” (Roberts Lī Holcs).

Šie divi citāti parāda, cik svarīgi ir runāt ar cilvēkiem par viņu lietām, lai iekarotu labvēlīgu noskaņojumu pret sevi. Interesējies par viņu ģimeni, biogrāfiju, bērniem, viņu viedokli par to vai citu jomu, un pateicība, dažkārt neapzināta, tev ir garantēta.

3. Izsaki komplimentu no trešās puses

Dažkārt tieši komplimenti izklausās pārāk uzmācīgi. Daudzi cilvēki nav gatavi tos pieņemt vai izjūt diskomfortu. Šādos gadījumos labāk izmantot komplimentu no trešās personas.

Piemēram, tu gribi kaut ko lūgt grāmatvedei Annai un izsaki šādu frāzi: “Annas kundze, starp citu, kadru daļas priekšnieks sacīja, ka jūs esat pats godprātīgākais darbinieks mūsu kompānijā.”

Reklāma
Reklāma

Protams, nav obligāti slavēt profesionālas prasmes, var arī personiskas. Piemēram, tā: “Annas kundze, kadru daļas priekšnieks joprojām atceras jūsu pīrādziņus ar sīpoliem, kurus jūs bijāt atnesusi savā dzimšanas dienā”.

4. Neaizmirsti paust līdzjūtību

Katram cilvēkam ir patīkami zināt, ka viņā uzmanīgi klausās un dalās emocijās. Protams, ja cilvēks sāk stāstīt, cik viņam bijusi grūta diena, nevajag vaidēt: “Kādas šausmas, ak tu, nabadziņš!” Īpaši, ja tas ir tavs priekšnieks.

Pilnīgi pietiks ar parastu izteikumu, piemēram, “Jā, jums šodien bija grūta diena. Kam negadās!” Ja cilvēks stāsta, ka viņam izdevies tik galā ar sarežģītu jautājumu, var secināt sekojošo: “Šķiet, šodien lietas jums vedas teicami. Tas ir lieliski!”

Mums jāpārliecina sarunbiedrs, ka mēs dalāmies viņa jūtās un mēs saprotam viņu. Tomēr, ja mēs cenšamies atbalstīt cilvēku, nevajag precīzi atkārtot viņa vārdus. Sarunbiedrs var kļūt piesardzīgs: viņš uztvers atkārtošanu kā kaut ko nedabisku.

5. Lūdz palīdzību

Ir zināms Bendžamina Franklina teiktais: “Tas, kas reiz jums jau ir palīdzējis, labprātāk palīdzēs vēlreiz, nekā tas, kam esat palīdzējis jūs.” Šo fenomenu dēvē par Benžamina Franklina efektu. Cilvēkam, kas palīdz otram, aug pašvērtējums. Proti, ja vēlies iepatikties kādam cilvēkam, tad ir labāk lūgt viņam palīdzību, nevis palīdzēt viņam pašam. Protams, ar lūgumiem pēc palīdzības nav vērts pārspīlēt.

Kā asprātīgi minējis tas pats Franklins: “Viesi ir kā zivis, trešajā dienā sāk nepatīkami ost.” To pašu var teikt par cilvēkiem, kas pārāk bieži lūdz pakalpojumus.

6. Izdari tā, lai cilvēks pats sevi paslavētu

Starp parastu komplimentu un glaimiem ir ļoti trausla robeža, tāpēc labāk izdarīt tā, lai sarunbiedrs pats sevi uzslavētu. Piemēram, kāds jums stāsta tādu notikumu: “Lai pabeigtu šo projektu, es strādāju dienu un nakti”. Šeit var sacīt kaut ko apmēram tā: “Jā, tam nepieciešama dzelzs griba”. Gandrīz garantēti, ka sarunbiedrs atbildēs kaut ko šādu: “Jā, man nācās pacensties, lai nodotu projektu laikā. Es, protams, teicami pastrādāju. Nav vārdam vietas”.

Prasme izdarīt tā, lai cilvēks pats sevi paslavētu – tā ir augstākā pilotāža. Praktizē to, sniedz cilvēkiem prieku. Un tu noteikti viņiem iepatiksies.

Visi šie padomi katrā ziņā nav aicinājums uz liekulību. Mēs tikai vēlamies palīdzēt tev darīt patīkamas lietas cilvēkiem un dzīvot ar visiem mierā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.