Skaistuma studijas “Loka” friziere Sanita Butlere sapoš klienti Natāliju, ievērojot visus izvirzītos nosacījumus drošai pakalpojuma sniegšanai.
Skaistuma studijas “Loka” friziere Sanita Butlere sapoš klienti Natāliju, ievērojot visus izvirzītos nosacījumus drošai pakalpojuma sniegšanai.
Foto: Karīna Miezāja

Aizliegumu sekas: uz frizieri jāgaida vismaz nedēļa, cenas dārgas, ūdeni padzerties nedrīkst 46

Ieva Ēvalde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Iespēja pēc vairāku mēnešu pārtraukuma atkal saņemt friziera pakalpojumus ir bijusi ilgi gaidīta. Par to liecina pierakstu rindas, kādas veidojas pie frizieriem visur Latvijā.

LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 187
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
Lasīt citas ziņas

Klienti ir gatavi paciest neērtības, ko sagādā ilgstoša atrašanās maskā, un ir priecīgi par iespēju kliedēt nomācošo pandēmijas atmosfēru, palutinot sevi ar jaunu frizūru.

Arī meistari ir gandarīti par atkalredzēšanos un cenšas paspēt apkalpot visus gribētājus, tomēr dažviet stingro un skrupulozo epidemioloģiskās drošības normu rāmji salonos rada saspringtu atmosfēru. Pašlaik, kad friziersaloniem ir jāatvēl vairāk telpas viena klienta apkalpošanai un tādēļ daudzviet meistares strādā uz maiņām, atsevišķās frizētavās ir cēlušās pakalpojumu cenas.

 

Jāgaida rindā

CITI ŠOBRĪD LASA

Veicot brīvi izvēlētu Latvijas frizētavu ekspres­aptauju, noskaidrojās, ka lielākoties līdz pierakstam pie friziera šobrīd varētu būt jāgaida viena līdz pusotrai nedēļai. Šādā laikā ir iespējams tikt pie šī pakalpojuma Limbažos, Tukumā, Liepājā, Rēzeknē un Aucē.

Protams, ja ir vēlēšanās griezt matus tieši pie kādas konkrētas meistares, tad, ļoti iespējams, var iznākt gaidīt ilgāk. Tā, piemēram, salonā “Skaistuma serviss” Cēsīs pilns marta pieraksts izveidots jau mēneša pirmajās dienās. Savukārt uz aprīli pierakstīties vēl nav iespējams, jo aktīvi sludinātā nepieciešamība atgriezties pie stingrākiem ierobežojumiem frizierītei nesniedz pārliecību, ka nākammēnes darbu būs iespējams turpināt.

Savukārt Smiltenes friziersaloni šajā situācijā iesaistījušies īstā konkurences cīņā. Kamēr vienā man kautri apjautājas, vai esmu pastāvīgā kliente, un skaidro, ka tad pie pakalpojuma varētu tikt ātrāk – pēc divām nedēļām, citā salonā meistares piedāvā apgriezt matus un sakārtot frizūru jau tās pašas dienas vakarā.

Strauju situācijas risinājumu, iegūstot civilizētu matu griezumu, visdrīzākā iespēja noteikti ir rast lielajās pilsētās. Piemēram, Rīgā frizētava “Kolonna” tirdzniecības centrā “Alfa” ir gatava apkalpot klientu jau pēc pāris stundām, kopš interesējos par iespējami ātrāko pierakstu.

Pašlaik, kad friziersaloniem ir jāatvēl vairāk telpas viena klienta apkalpošanai un tādēļ daudzviet meistares strādā uz maiņām, atsevišķās frizētavās ir cēlušās pakalpojumu cenas. Lielākoties sadārdzinājums ir pāris eiro robežās, taču ir dzirdēts arī par atsevišķiem radikāliem cenu lēcieniem, kad friziere vēlas par matu griezumu saņemt pat divas reizes vairāk nekā iepriekš. Paralēli tam netrūkst arī frizētavu, kas strādā pēc tā paša cenrāža, kāds bijis pagājušā gada nogalē.

 

Liek gaidīt uz ielas

Ja klientam būs paaugstināta temperatūra, apmeklējums tiks atteikts.
Foto: Karīna Miezāja

Elizabete “Latvijas Avīzei” stāsta, ka pierakstījusies pie savas frizieres, tiklīdz bijis zināms, ka meistari varēs atsākt darbu. Šāda ātra reakcija arī attaisnojusies. “Frizētavu Pārdaugavā apmeklēju jau pirmajā dienā pēc atvēršanas,” stāsta Elizabete.

“Frizierīte strādāja maskā, ievērojot visus piesardzības pasākumus. Zālē atrados viena pati, un viss process bija korekts. Frizierei bija īpaša maska, kas esot derīga 10 stundas. Uz jautājumu, kas notiek ar citām kolēģēm un kā noris darbs, friziere sacīja, ka telpas atļauj un kolēģes strādā citos kabinetos.”

Elizabete zina stāstīt, ka pieraksta brīdī viņa savu apmeklējuma laiku ir varējusi salīdzinoši brīvi izvēlēties jau tuvākajās dienās, savukārt pašlaik pie frizieres ir izveidojusies nedēļu ilga gaidītāju rinda.

Arī Māris nolēmis atjaunot matu griezumu jau pirmajā nedēļā pēc tam, kad viņa iecienītais friziersalons Āgenskalnā atsācis darbu. “Ierados piecas minūtes pirms man noteiktā laika, taču pie apkalpošanas tiku tikai 20 minūtes vēlāk, jo rinda bija iekavējusies,” stāsta Māris.

“Pirmās piecas minūtes friziere mani lūdza pagaidīt uz ielas, jo frizētavas telpas ir mazas un tās vēl nebija atstājis iepriekšējais apmeklētājs. Kad tika sākta vēdināšana, varēju uzkavēties priekštelpā.”

Viņš novērojis, ka friziere rūpīgi respektējusi visus noteiktos drošības pasākumus. “Man tika izmērīta temperatūra, vajadzēja dez­inficēt rokas un arī aizpildīt apmeklētāja anketu. Šajā frizētavā ir divas nelielas telpas, un katrā no tām strādāja viena friziere.” Par jauno matu griezumu Māris ir gandarīts, arī apkalpošana bijusi laipna, tomēr kopējā noskaņā valdījis zināms saspringums.

 

Divu stundu izturības pārbaude

Tatjana, uzzinot par iespēju doties pie friziera, nolēmusi ne tikai atjaunot matu griezumu, bet arī nokrāsot matus un uzacis. Līdz ar to viņa frizētavā pavadījusi divas ar pusi stundas un zina stāstīt, ka pašreizējo ierobežojumu apstākļos tas nebūt nav viegli. “Pusotru stundu gaidot, kamēr krāsa iedarbosies, man nebija iespējas ne pašķirstīt žurnālu, ne iedzert kafiju. Ja man nebūtu telefona, es būtu spiesta visu šo laiku skatīties griestos,” stāsta Tatjana.

“Frizierīte ļoti atvainojās, ka nevar man to visu piedāvāt, jo epidemioloģiskās drošības noteikumi to liedz. Tāpat arī ilgajā laikā, ko pavadīju frizētavā, man gribējās padzerties ūdeni. Taču frizētavā man nedrīkstēja piedāvāt ūdeni no “Venden” aparāta, tādēļ biju spiesta doties uz labierīcībām un dzert krāna ūdeni.”

Tatjana arī aizdomājusies, ka, strādājot atbilstoši stingrajiem drošības nosacījumiem, frizieriem ir visai ierobežotas iespējas kaut ko nopelnīt: “Kamēr es un vēl otras frizieres kliente vairāk nekā stundu sēdējām ar krāsu matos, arī pašas frizieres vadīja laiku bezdarbībā. Kad jautāju, vai mēs nevarētu gaidīt citā telpā, bet viņām tikmēr varbūt būtu iespēja apkalpot jau nākamos klientus, saņēmu atbildi, ka tas pašlaik nav iespējams dažādo ierobežojošo prasību dēļ.”

SAISTĪTIE RAKSTI

Tatjana stāsta, ka frizieres ļoti centīgi cenšas ievērot visas epidemioloģiskās prasības: regulāri vēdina telpas, veic dezinfekciju, aizpilda apmeklējuma anketas, mēra temperatūru, strādā respiratoros un pieprasa maskas arī klientiem, tomēr atmosfēra salonā ir bijusi nomācoša.

“Man bija sajūta, ka frizieri ir iebiedēti, notramdīti. Viņi dzīvo nemitīgās bailēs, ka tiks sodīti. Vecrīgas salons, kuru apmeklēju, jau bija saņēmis aizrādījumu par dažus centimetrus zemāku aizslietni manikīra galdam – tāds neatbilstot prasībām, un tagad salonam būs jāiegādājas jauns. Šīs prasības ir tik sīkumainas! Vai tiešām tās sevi attaisno?”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 157
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šī diena nebūs pārāk piemērota sarunām! Horoskopi 14.aprīlim
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Karaliskās ģimenes biogrāfs: prinča Harija “atmaksas stunda” ir klāt – viņam būs jāstāv pie vectēva prinča Filipa kapa 37
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Viņš ir pārāk, pārāk piesardzīgs!” Māris Gulbis par Ugu Dumpi un pārspīlēto situāciju 29
16 stundas
Lasīt citas ziņas
ML
Māra Libeka
Veselam
Simtiem vakcinēties gribētāju, pat ar “AstraZeneca”, bet atved tikai vienu vakcīnas pudelīti 9
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Purvciemā šorīt nošauts cilvēks. Policija izplata lūgumu autovadītājiem
25 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Govij “štepseli izraut nevar”! Notikusi šķiešanās ar naudu vai pamatots zemnieku atbalsts krīzē? 3
2 stundas
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Kases čeki ne tikai tērē resursus, bet arī apdraud cilvēku veselību. Kad tiksim vaļā no kaitīgajiem čekiem uz indīgā papīra? 11
2 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
e-grāmatas kļuva par pandēmijas veiksmes stāstu kaimiņos? Ar jauno pētījumu iepazīstina lietuviešu pētnieks Arūns Gudinavičs
09:53
LA
LA.LV
Ziņas
Kovaļovs: Pandēmija veicina operatīvā līzinga pieprasījumu
09:41
LA
LA.LV
Ziņas
Purvciemā šorīt nošauts cilvēks. Policija izplata lūgumu autovadītājiem
09:34
DJ
Diāna Jance
Ziņas
Diāna Jance: Vai gadījumā netiek plānots tā saucamo vakcinācijas biroju atkal pārtapināt par Dziesmu svētku biroju? 4
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
KNAB skaidro, vai izdevās pierādīt “ABLV Bank” vadības iesaisti korupcijā un Rimšēviča kaitniecību
1 stunda
SK
Skaties.lv
Stāsti
Trīs dienas pēc automehāniķa vizītes bez pēdām pazūd “BMW X5”
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šodien būs slapjš sniegs. Cik auksts laiks gaidāms trešdien?
1 stunda
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Aiz produktivitātes slēpjas pārguris darbaspēks. Ko vēl atklāj pētījums par attālināto darbu?
2 stundas
DJ
Diāna Jance
Ziņas
Kā e-grāmatas kļuva par pandēmijas veiksmes stāstu kaimiņos? Ar jauno pētījumu iepazīstina lietuviešu pētnieks Arūns Gudinavičs
7 minūtes
LE
LETA
Veselam
Sāks skatīt iedzīvotāju iniciatīvu par Vakcinācijas projekta biroja likvidēšanu 2
2 stundas
AK
Atis Klimovičs
Ziņas
Atis Klimovičs: Krievija uzsākusi plašu un enerģisku savas sabiedrības zombēšanu un nogatavināšanu liela mēroga iebrukumam 7
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ziņojums: Ziemeļkoreja varētu šogad atsākt kodolizmēģinājumus
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
“Piebilst to, ka viss būs labi, viņam spēka vairs nebija…” Navaļnija dzīvesbiedre par vīra veselības stāvokli 3
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sāktas represijas pret pedagogiem: par atteikšanos vakcinēties direktori draud uzteikt viņiem darbu 157
12 stundas
LE
LETA
Veselam
Vakcinācijas centros potēt varēs arī cilvēkus ārpus prioritārajām grupām 9
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Pieaug agresija pret Covid -19 analīžu veicējiem: Rīgā pie analīžu nodošanas punkta piekauts kurjers 10
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. “Rokas drebēja no satraukuma.” Bebrenes pagastā šorīt manīts brūnais lācis 12
15 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
“Viņš pārbrauca pāri un tajā brīdī sajuta, ka kaut kas nav riktīgi!” Kādu sodu saņēma kravas auto šoferis, kurš notrieca pensionāri? 17
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Ja ir apdraudējums pārējiem, tad tas obligātuma princips ir sabiedrības interesēs!” Circene par vakcinēšanas pret Covid-19 brīvprātību un obligātumu 136
20 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Viljams atklājis, kāda būs viņa un Keitas Midltones rīcība tagad, kad viņa vectētiņš ir devies mūžībā 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Rodas sajūta, ka veselības ministrs manipulē ar premjeru!” Sociologs par necaurspīdīgo un korporatīvo sistēmu 77
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Daudzi būtu gatavi strādāt par “nemotivējošajiem” 2400 eiro!” Sociologs par Langes izteicieniem 34
20 stundas
AK
Aiva Kalve
Praktiski
Sīpola vietnieks – puravs: 4 gardu ēdienu receptes ar puraviem
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
VM skaidro, vai Vakcinācijas projekta biroja darbiniekiem plānots izmaksāt prēmijas 25
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Dziedātāja Samanta Tīna negaidīti atklājusi, ka pārslimojusi vēzi 6
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Vai esam gatavi tam, ka lūši ienāks mūsu pagalmos un saplosīs mūsu suņus, kaķus un vistas?”: patversmes vadītāja par lūšu medību aizliegumu 48
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Magone sāk mācīt Žanim latviešu valodu: “Situācija ir tāda, ka valodu viņš nezina, darbu viņam neviens nedod…” 17
23 stundas