Foto: ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Arodslimību sarakstā iekļauj arī saslimšanu ar Covid-19 0

Noteiktās situācijās ārstu komisija Covid-19 izraisītās saslimšanas varēs uzskatīt par arodslimību, paredz ceturtdien valdības sēdē atbalstītie noteikumu grozījumi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Šarma karalienes: šī gada 10 iekārojamākās latviešu dāmas MI skatījumā
Situācija DUS. Gribēju hotdogam tā vairāk majonēzes un mazliet sinepes, man atbildēja: Kādu uztaisīšu, tādu ēdīsi! 86
Labs darbiņš, kas padarīts – “Visiem nepietiek!” Krievijā sācies 95.benzīna deficīts 73
Lasīt citas ziņas

Valdība nolēma papildināt infekcijas slimību sarakstu, nepārprotami nosakot, ka arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtība var tikt attiecināta arī uz saslimšanu ar Covid-19.

Šajos noteikumu līdz šim jau bija iekļautas bioloģisko faktoru izraisītās slimības, tajā skaitā infekcijas slimības, kas radušās, veicot darba pienākumus veselības aprūpes, profilakses un sociālā darba nozarē vai citos dienestos, un kuru izcelsmē ir pierādīta darba vides riska faktoru nozīme.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad “Arodslimību izmeklēšanas un uzskaites kārtībā” arodslimību izraisītājfaktoru klasifikācijā tiks iekļauta koronavīrusu dzimta.

Atbilstoši arodslimību izmeklēšanas kārtībai, ja cilvēkam tiks konstatēta saslimšana ar Covid-19 vai attiecīgās pazīmes un viņš ir pakļauts kaitīgu darba vides faktoru iedarbībai, viņam būs tiesības prasīt ģimenes ārstam, lai tiktu noteikts, vai konstatētā slimība ir arodslimība.

Anotācijā tiek skaidrots, ka, ņemot vērā Covid-19 slimības gaitu un ilgumu, arodslimības diagnozes noteikšana Covid-19 gadījumā būs aktuāla, ja personai būs veidojušās slimības komplikācijas – veselības sekas, kas ietekmē vai var ietekmēt personas dzīvi un darbaspējas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.