
Foto – Shutterstock
Radošas nodarbes ceļ bērna pašapziņu 0
Psihoterapeite, mākslas terapeite Inese Bērziņa iesaka veselīgas un radošas brīvā laika nodarbes ģimenes lokā:
- Kopīga pastaiga, pārgājiens vai pikniks būs noderīgi gan fiziskai, gan garīgai labsajūtai, turklāt vecākiem, īpaši mammām, nebūs jāskaita kalorijas. Nakšņošana pie ugunskura, stāstu stāstīšana, pelde saulrietā – tas ir skaisti un atmiņā paliekoši.
- Kopīga gatavošana. Jā, arī tas ir radoši! Kopā gatavota kūka vai cepumi taču garšo vislabāk! Te ir iespēja uzticēties bērniem un nekritizēt viņu veikumu. Inese ar smaidu atceras gadījumu no privātās pieredzes, kad kādu dienu ieraudzīja savu desmitgadīgo dēlu stiepjam uz virtuvi divas bļodas, un viņa jautāja: „Ko tu ar tām darīsi?” Viņš paraustīja plecus un atteica: „Tu taču cepsi kūku, es kulšu olas – vajadzīgas divas bļodas – viena dzeltenumiem, otra baltumiem!”
- Riteņbraukšana, slēpošana, makšķerēšana, putnu vērošana, dabas takas ar dzīvniekiem un rotaļu laukumiem, tīreļiem utt. Iespēja kopīgi piedzīvot dabas skaistumu un sajust to, ka esam daļa no dabas, rada piederības sajūtu un māca bērniem respektēt dzīvību.
- Bērniem patīk viss vienkāršais un saprotamais. Kopīgi pavadītais laiks, kurš ir jēgpilns, veido un nostiprina attiecības. Šis aspekts ir pats svarīgākais, un tikai pēc tam seko vieta un darbošanās. Bērniem patīk vienkāršas lietas. Labi derēs kopīgi izgatavots putnu būrītis vai tamborēšana ar pirkstiem, varbūt arī pavasarī zemē iesētās sēkliņas. Tas būs praktiski, dzīvi un radoši. Brīžos, kad atlaidusies mūza, var kopīgi zīmēt, līmēt, veidot – bērni būs sajūsmā! Ja mums, pieaugušajiem, ar prātu vērtējot, uzzīmētais zaķis vai mērkaķis varbūt ne pārāk patiks, bērni nekritizē, viņi prot būt radoši un it visā saskatīt jēgu.
- Ne viss, kas tiek piedāvāts, ir vajadzīgs. Bērniem domātos pasākumus ir īpaši jāatlasa. Jāizvairās no vietām, kur ir pārmērīgi skaļa mūzika, dažādi video, 3D, muļķīgi tēli un vēl reklāmas pievilināšanas triki. Tas varbūt būs iespaidiem bagāti, bet ne attiecības nostiprinoši.
Reklāma
Reklāma
Kā bērnības spēles atceras Ansis Bogustovs, Anna Rozīte un Una Gavare
Var piedalīties atbalsta grupā hiperaktīvu bērnu vecākiem
Dēlēna zvans: “Brauc mājās, tēti, mammīte nevar pamosties!”
Kas aizmidzina, tas pamodina: Bērna gulētlikšanas gudrības
Kas liek jaunajām māmiņām lēkt no klints?
FOTO: Neveikli brīži fotosesijās ar zīdaiņiem… Vecāku un citu ģimenes locekļu reakcija sejās!
Kad sieviete dzemdē, viņa ir uz citas planētas. Saruna ar leģendāro ginekologu Mišelu Odēnu
Ja uzvedības problēmas sākas līdz 10 gadu vecumam, tās, visticamāk, pašas nepāries