Suņi!

Ērču pārnēsātā un suņiem ļoti bīstamā slimība babezioze Latvijā progresē: 30 līdz 45% saslimušo dzīvnieku neizdodas glābt 7

Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārās klīnikas mājas lapā pieejamā informācija vēstī, ka babezioze ir ērču pārnēsāta slimība, kas sunim var radīt smagus audu un orgānu bojājumus. Babeziozi izraisa babēziju ģintij piederoši vienšūņi – babēzijas, kas inficē eritrocītus jeb sarkanos asins ķermenīšus. Laikā kamēr ērces sūc suņa asinis, ar ērču siekalām suņa asinsritē nokļūst ierosinātājs.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Lūk, kā izskatās nekopta sieviete: 7 pazīmes, kas par to liecina 30
Pircēja pasūta pilnīgi vienādas preces no “Temu”, “Shein” un “AliExpress”. Rezultāti bija pārsteidzoši 26
RAKSTA REDAKTORS
“Tagad darba nav, pēc jaungada gāzīs riņķī un atkal būs jārauj pa 16 stundām bez brīvdienām!” Santa par bezjēdzībām darbā valsts iestādēs
Lasīt citas ziņas

Pirmo reizi Latvijā konstatē vien 2013.gadā

Savukārt Universitātes Vetfonda “Facebook” mājas lapā publicētā informācija atklāj, ka pirmo reizi šī suņiem bīstamā saslimšana tika diagnosticēta vien 2013.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Klimatam kļūstot siltākam, Latvijā parādījās parazīti, kas agrāk nebija novēroti – piemēram, zemādas tārpi Dirofilaria repens vai ērču pārnēsātie asins parazīti – babēzijas, erlihijas, borēlijas.

Diemžēl šodien šī slimība Latvijā vairs nav reta, turklāt tā ir ļoti bīstama – 30 līdz 45% saslimušo suņu neizdodas izārstēt.

Ja tomēr ērce piesūkusies, jānoņem pēc iespējas ātrāk!

Babēzijas nokļūst suņa organismā ar inficētas ērces siekalām. Ļoti svarīgi ir ērces noņemt no dzīvnieka pēc iespējas ātrāk, jo babēzijas nokļūst suņa organismā tikai 2 līdz 3 dienas pēc tam, kad ērce ir piesūkusies.

Visefektīvākais veids, kā pasargāt savu dzīvnieku no šīs bīstamās saslimšanas ir pretērču aizsardzības līdzekļi: skaustā pilināmie pilieni, pretērču siksniņas, iekšķīgi lietojamie medikamenti, lokālie aizsardzības līdzekļi un citi. Par to, kas vislabāk ir piemērots tieši jūsu sunim, jākonsultējas ar sava dzīvnieka veterinārārstu!

Visu raksts par Latvijā veikto pētījumu angļu valodā var izlasīt šeit.
Bet pētījumu par Latvijā pārnēsātajām ērču slimībām šeit.

Kādas ir pazīmes, ka suns ir saslimis ar babeziozi?

Apātisks, vājš, bāls (piemēram, gļotādas mutē), var novērot tumšas krāsas urīnu, ir nekavējoties jāmeklē palīdzība pie veterinārārsta. Babeziozes saslimšanas gadījumā ir ļoti svarīgi šo slimību konstatēt laicīgi un ārstēšanu uzsākt pēc iespējas ātrāk.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.