Foto – Anda Krauze

Fizokarpu var audzēt kā vainagkoku 0

Vai fizokarpu var apgriezt un audzēt kā koku, lai tas dārzā aizņemtu mazāk vietas? 
IEVA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Viņš teica, ka vairs nejūt kājas, bija bāls” – Viesturs, kurš devās glābt Daugavā esošos makšķerniekus, atceras notikumus liktenīgajā brīdī 1
“Ir ļoti sāpīgi, ka miera laikos viņa nomira šādās sāpēs, pilnīgā vienaldzībā…” Meitas cīņa par mātes dzīvību izgaismo Latvijas veselības sistēmas skarbo realitāti 2
VIDEO. Latgalē, netālu no Krievijas robežas, fiksēts Latvijā līdz šim savvaļā neredzēts dzīvnieks
Lasīt citas ziņas

Irbeņlapu fizokarpus ‘Diabolo’, ‘Luteus’ un citas ātri augošas šķirnes, kas veido liela auguma krūmu, var droši audzēt kā vainagkokus, jo tie labi pacieš apgriešanu. Zemnieku saimniecības “Ozoli” kokaudzētavas īpašnieks Indulis Branaburgs iesaka krūmam atstāt vienu resnāko stumbru, bet pārējos izgriezt. No atstātajiem zariem fizokarpa augšdaļā veido vainagu – katru gadu pavasarī piefrizē, lai neaug pārāk kupla lapotne. Pirmajos gados vainagkoks noteikti jāpiesien pie balsta mietiņa, lai tas būtu stabilāks un tievais stumbriņš neliektos. Kad stumbrs sasniedzis ap 5 cm diametru, mietiņu noņem.

Fizokarpu var audzēt arī uz vairākiem stumbriem. Tad visus sānzarus krūma lejasdaļā izgriež, atstāj tikai cekulu, kam dzinumus regulāri cērp.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Irbeņlapu fizokarps ir viens no skaistākajiem košum­augiem, ko iesaku dārzā stādīt kā solokrūmu vai koku. Tas ir ziemcietīgs un pieticīgs, dekoratīvs no vasaras sākuma līdz vēlam rudenim gan ar savām kupolveida ziedkopām, gan lapām un augļiem, – stāsta I. Branaburgs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.