Foto: Ieva Leiniša/LETA

FOTO: Ārstu biedrība pasniegusi 2018.gada Veselības gada balvas 0

Šogad Latvijas Ārstu biedrības Veselības gada balvu par mūža ieguldījumu veselības veicināšanā saņēmis Latvijas Olimpiskās komitejas goda prezidents Vilnis Baltiņš, aģentūru LETA informēja biedrības pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Reklāma
Reklāma
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Lasīt citas ziņas

Savukārt nominācijā “Gada cilvēks sabiedrības veselībā” balva pasniegta Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības un epidemioloģijas katedras vadītājam profesoram Ģirtam Briģim.

Nominācijā par nozīmīgu ieguldījumu sabiedrības izglītošanā LĀB balva tika pasniegta vides žurnālistei un zaļā dzīvesveida piekritējai Anitrai Toomai.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pasniedzot balvu par daudzpusīgu veselības un sociālā darba organizēšanu, tika novērtēts “Kalnu svētības kopienas” Bruknā izveidotājs priesteris Andrejs Mediņš.

Nominācijā par tautas sporta organizēšanu balva tika piešķirta ielu vingrošanas kustības Latvijā aizsācējam Kasparam Zlidnim, kurš vingrošanu esot padarījis par interesantu nodarbi, ar kuru tagad aizraujas tūkstošiem jauniešu visā Latvijā.

Balvu par veselīga uztura ražošanu saņēma uzņēmums “Sēklu muss”, kurā top sēkliņu trifeles un batoniņi bez pievienota cukura, glutēna un e-vielām.

Savukārt nominācijā par videi draudzīgu dzīvesveida popularizēšanu tika apbalvota iniciatīva “Piekrastes tīrrade”, kurā apvienojušies cilvēki, kuri vēlas Latvijai simtgadē dāvināt tīru un sakoptu piekrasti, bez plastmasas iepakojumiem, stikla pudelēm un izsmēķiem.

Vienlaikus nominācijā par nozīmīgu ieguldījumu dabas aizsardzībā paldies par grūto un atbildīgo darbu saņēma Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, kuram šajā vasarā bija uzlikti pārbaudījumi, dienām ilgi dzēšot mežu ugunsgrēkus.

Par ilgtspējīgas vides sakārtošanu šajā reizē balvu saņēma “Amatciema” idejas autors un izveidotājs Aivars Zvirbulis, kurš pirms 18 gadiem Amatas novadā sāka veidot privātmāju ciematu.

Savukārt par nopelniem sabiedrības veselības veicināšanā balvu šogad saņēma arī Liepājas pašvaldība, kas pēdējos gados lielas investīcijas ieguldījusi fiziskām aktivitātēm un sportam paredzētās būvēs un objektos.

Reklāma
Reklāma

Šogad “Veselības gada balvu 2018” Ārstu biedrība pasniedza kopā ar Latvijas Sarkano krustu.

Ārstu biedrība Veselības gada balvu iedibināja pirms pieciem gadiem. Šo balvu piešķir desmit nominācijās par nozīmīgu ieguldījumu tautas sporta attīstībā, par ieguldījumu Latvijas ekoloģijā un vides veselībā, par veselīga uztura ražošanu, par profilakses darbu sabiedrības veselības veicināšanā un citiem ieguldījumiem Latvijas sabiedrības veselībā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.