Izraēlas-"Hamās" karš. Ķīlnieku atbrīvošana

FOTO. Svētdien atbrīvoti vēl 17 ķīlnieki, tostarp četrus gadus veca meitenīte, kura “Hamās” nežēlības dēļ palikusi bez vecākiem 41

Radikālais palestīniešu grupējums “Hamās” Gazas joslā svētdien atbrīvojis un nodevis Starptautiskajam Sarkanajam krustam vēl 17 ķīlniekus – 14 Izraēlas un trīs citu valstu pilsoņus, paziņoja Izraēlas armija.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt
Pirmā partija ir klāt! Tūkstošiem lēto, Ķīnā ražoto, elektroauto ar milzu kuģi pietauvoti Eiropā 119
Lasīt citas ziņas

Vēlāk tika precizēts, ka atbrīvoti trīs Taizemes pilsoņi, bet starp atbrīvotajiem Izraēlas pilsoņiem ir arī četrus gadus vecā Avigeila Idana, Izraēlas un ASV dubultpilsone, kura pie saviem vecākiem diemžēl atgriezties nevarēja, jo viņi 7.oktobrī tika nogalināti “Hamās” uzbrukumā, bet viņa pati kā ķīlniece aizvesta uz Gazas joslu.

FOTO: Scanpix/AP/LETA
CITI ŠOBRĪD LASA

Avigeilai bija tikai trīs gadi, kad viņa tika sagrābta par ķīlnieci. Meitenīte aizbēga no mājas, kurā viņa atradās uzbrukumu laikā. Viņu uzņēma viņas kaimiņi – Broduču ģimene –, bet arī viņus nolaupīja “Hamās”.

“Mēs cerējām un lūdzām, kaut šī diena pienāktu. Nav vārdu, lai izteiktu mūsu atvieglojumu un pateicību par to, ka Avigeila ir drošībā,” teica meitenītes tante Liza Hirša Naftali un māsīca Noa Naftali.

Viņas arī pateicās ASV prezidentam Džo Baidenam, Kataras valdībai un citiem, kas bija iesaistīti Avigailas atbrīvošanā, un aicināja atbrīvot atlikušos ķīlniekus.

Atbrīvots arī kāds Izraēlas un Krievijas dubultpilsonis.

Visi atbrīvotie jau nogādāti Izraēlā.

Apmaiņā pret šo ķīlnieku atbrīvošanu Izraēla svētdien atbrīvoja 39 Izraēlas cietumos ieslodzītos palestīniešus, paziņoja Izraēlas ieslodzījuma vietu pārvalde.

Jau vēstīts, ka saskaņā ar vienošanos par pamieru piektdien “Hamās” atbrīvoja pirmo 24 ķīlnieku grupu – 13 Izraēlas pilsoņus un 11 citu valstu pilsoņus. Savukārt Izraēla atbrīvoja 39 palestīniešu cietumniekus.

Sestdien “Hamās” atbrīvoja vēl 17 ķīlniekus – 13 Izraēlas pilsoņus un četrus citu valstu pilsoņus, bet Izraēla atbrīvoja vēl 39 palestīniešu cietumniekus.

Pēc septiņas nedēļas ilguša kara puses vienojās par četru dienu pamieru no piektdienas līdz pirmdienai, lai veiktu ķīlnieku apmaiņu pret Izraēlā ieslodzītajiem palestīniešiem un piegādātu humāno palīdzību Gazas joslai.

Kataras Ārlietu ministrija, ar kuras starpniecību tika panākts pamiers, svētdien pauda cerību, ka izdosies pamieru pagarināt.

“Mēs ceram (..) pagarināt pamieru vairāk par šīm četrām dienām un sākt nopietnākas sarunas par pārējiem ķīlniekiem,” telekanālam CNN sacīja Kataras Ārlietu ministrijas preses sekretārs Madžeds al Ansari.

Arī ASV prezidents Džo Baidens svētdien izteica cerību, ka pamiers turpināsies ilgāk par paredzētajām četrām dienām.

Reklāma
Reklāma

Jau vēstīts, ka 7.oktobrī “Hamās” sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Uz “Hamās” uzbrukumu Izraēla reaģēja ar Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju. Izraēla ir solījusi pēc pamiera beigām atsākt intensīvu ofensīvu Gazas joslā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Viņi piepildīs savus draudus: Hodžess nosauc iespējamo termiņu, kad Putins varētu uzbrukt Baltijas valstīm
Viltus referendumi, viltus procedūras… Procesi Moldovā atgādina Krievijas-Ukrainas konflikta sākumu
TV24
Ukrainas militārais analītiķis: Baltijas valstu robežas noteikti jāpārveido par aizsardzības līniju
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums