Pirmizrādi piedzīvo režisores Lindes komēdija "Melnais samts"

“Gan latviešiem, gan baltiešiem kopumā ir sava īpatnēja un izsmalcināta humora izjūta,” pirmizrādi piedzīvo komēdija “Melnais samts” 23


Kinoteātrī “Splendid Palace” šovakar plkst.19 pirmizrādi piedzīvoja režisores Lienes Lindes komēdija “Melnais samts“, aģentūru LETA informēja filmas veidotāju pārstāve Inga Zālīte.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Lasīt citas ziņas

Zālīte norāda, ka filma ir humora caurvīts stāsts par jaunas sievietes attiecību un radošās dzīves līkločiem, cenšoties sasniegt savus mērķus un kļūt par normālu pieaugušo. Sapņi mijas ar realitāti, emocionāli dzīves izaicinājumi ar absurdu humoru un pašironiju.

Filmas aprakstā norādīts, ka trīsdesmitgadniecei Martai ir darbs, draugi, romantiskas attiecības un mīļš kaķis. Visam vajadzētu būt kārtībā, taču Martu nepamet sajūta, ka viņa tikai tēlo, ka tiek galā ar pieauguša cilvēka dzīvi. Kad pilsētā uz mēnesi atgriežas Martas labākais draugs Kaspars, viņa attopas ierauta arvien neparedzamāku notikumu virpulī, cenšoties atrast atbildi uz jautājumu, kas ir autentiska dzīve un kur ņemt drosmi to dzīvot.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kinolentes “Melnais samts” režisore un scenārija autore Linde atzīmē, ka, veidojot filmu, viņa domājusi par Latvijas skatītāju. Viņai bijis svarīgi Latvijas kinoskatītājiem uzdāvināt filmu, kas būtu gan izklaidējoša, gan arī mentāli stimulējoša.

“Manuprāt, gan latviešiem, gan baltiešiem kopumā ir sava īpatnēja un izsmalcināta humora izjūta. Starptautiskajās kino aprindās pazīst jēdzienu “skandināvu humors”, un, domāju, ir laiks pateikt, ka estētiski eksistē arī baltiešu humors. Tas ir līdzīgi melns kā somu humors, taču mazāk tumšs un depresīvs, krāsaināks un ironiskāks. Tādu cilvēku humors, kas uz sevi skatās kā uz neveiksminiekiem, taču patiesībā ir ļoti sīksti. Filmas galvenās varones stāsts ir tieši šāda cilvēka stāsts,” uzsver režisore.

Galveno lomu filmā atveido aktrise Inga Tropa, citās lomās iejutušies gan pieredzējuši aktieri, gan arī debitanti, tostarp Gatis Ungurs, Baiba Broka, Kaspars Beķeris, Sabīne Tīkmane, Iveta Pole, Alekss Kazanavičjus, Ivars Krasts, Ģirts Krūmiņš un citi.

Filmu veidojuši scenārija autore un režisore Linde, operators Dāvids Smiltiņš, māksliniece Ieva Kauliņa, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja, grima māksliniece Ilona Zariņa, komponists Doms Strupinsks, montāžas režisores Ieva Veiverīte un Linde, skaņu režisors Jons Maksvītis, producents Guntis Trekteris, izpildproducente Alise Sietiņa, kopproducente Ieva Norviliene. Paredzēts, ka no 21.februāra plānoti īpašie seansi kopā ar radošo komandu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.