Uzņēmuma “H.A.Brieger” darbinieks pārbauda produktu masas gatavošanas iekārtas.
Uzņēmuma “H.A.Brieger” darbinieks pārbauda produktu masas gatavošanas iekārtas.
Foto: Karīna Miezāja

“Ģimenei draudzīga darbavieta” statusu Latvijā ieguvuši 150 darba devēji 9

“Ģimenei draudzīgas darbavietas” statusu Latvijā ieguvuši 150 darba devēji gan privātajā, gan publiskajā sektorā, aģentūru LETA informēja Sabiedrības integrācijas fonda (SIF) pārstāve Zane Jēkabsone.

Reklāma
Reklāma
“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Jēkabsone norādīja, ka SIF īstenotā valsts programma tika atklāta 2021.gadā ar mērķi nodrošināt konsultatīvu un informatīvu atbalstu organizācijām, veicinot darba un privātās dzīves līdzsvaru sabiedrībā.

55 no programmas dalībniekiem pārstāv publisko sektoru, gan valsts, gan pašvaldību institūcijas, savukārt 95 statusa ieguvēji ir no privātā sektora.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākā daļa jeb 88 darba devēji pārstāv Rīgas reģionu, Vidzemē “Ģimenei draudzīgas darbavietas” statusu ieguvuši 25 darba devēji, Kurzemē – 22, Latgalē – deviņi un Zemgalē – seši darba devēji.

52 darba devēji ir vidējās organizācijas, kas nodarbina 50 līdz 249 darbinieku, 46 darba devēji ir lielās organizācijas, kas nodarbina vairāk nekā 250 darbinieku, 32 programmas dalībnieki nodarbina 11 līdz 49 darbiniekus, savukārt vienu līdz 20 darbiniekus nodarbina 20 darba devēji.

SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce atzīmē, ka programmā ļauj redzēt, cik svarīga un daudznozīmīga loma ir ģimenei draudzīgas vides nodrošināšanai darbavietā. Pēc viņas paustā, arvien vairāk darba devēji un darbinieki novērtē privātās un profesionālās dzīves līdzsvara nozīmi.

“Iegūst gan darbinieks, gan darba devējs, to apliecina arī mūsu iniciatīvas dalībnieki. Tādēļ ir liels gandarījums, ka kopā mēs veidojam darbiniekiem un viņu ģimenēm draudzīgāku darba vidi Latvijā. Ģimenes veido valsti, un ģimenes labklājība ir visas valsts labklājības pamatā,” pauž Pūce.

2022.gadā programmas prioritāte ir tās esošo un potenciālo dalībnieku atbalsts un konsultēšana, rīkojot izglītojošus seminārus, konferenci, tīklošanās pasākumus un grantu konkursu, lai popularizētu ieguvumus no ģimenei draudzīgas darba vides gan darba devējiem, gan darba ņēmējiem, gan sabiedrībai kopumā.

Gada laikā programmas dalībniekiem un viņu ģimenēm īstenoti pieredzes apmaiņas un izglītojoši pasākumi pie VAS “Valsts nekustamie īpašumi”, AS “Draugiem Group”, AS “Latvijas Valsts meži”, VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.

Reklāma
Reklāma

Šogad programmas statusu ieguvušajām organizācijām pirmo reizi bija iespēja pieteikties grantu konkursam, pretendējot uz 3000 eiro finansējumu vienam granta pieteikumam. Konkursa mērķis ir atbalstīt programmas statusu ieguvušos darba devējus, lai ieviestu ģimenēm draudzīgas darba organizācijas prakses un popularizētu ģimenei draudzīgu attieksmi sabiedrībā. Konkursā finansējumu ieguva 17 darba devēji.

Statusam “Ģimenei draudzīga darbavieta” var pretendēt ikviena organizācija, kura nodarbina vismaz vienu darbinieku – gan privātuzņēmumi, gan arī valsts un pašvaldību iestādes un nevaldības organizācijas.

“Ģimenei draudzīga darbavieta” ir viena no trim ģimeņu atbalsta programmām, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības, atbalstot Latvijas daudzbērnu ģimenes, kā arī ģimenes, kuru aprūpē ir bērni ar invaliditāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.