Kāds sods draudēs jauniešiem par izvairīšanos no Valsts aizsardzības dienesta? Skaidro AM pārstāvis 199

Kāds TV24 skatītās jautā, kas notiks, ja jaunietis atteiksies no iešanas Valsts aizsardzības dienestā (VAD)? Komentē Jānis Eglītis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs (NA).

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
ASV izsludina ārkārtas stāvokli pirms Saules aptumsuma – paredz cilvēku masu bojāeju 12
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka par soda apmēru vēl tiks lemts, taču, viņaprāt, ir ārkārtīgi nepareizi skatīties uz šo jautājumu no soda apmēra un soda veida viedokļa: “Šis nav jautājums, kur pareizi ir atpirkties.”

Eglītis uzsver, ka sods par izvairīšanos no dienesta noteikti būs, taču šajā gadījumā būtiskākais  tomēr būtu katram apzināties piederību savai valstij un vajadzības gadījumā  prast to aizstāvēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs nevaram atļauties riskēt ar savu karavīru dzīvībām, ar savu cilvēku dzīvībām,” AM pārstāvis uzsver.

Jautāts, kāds varētu būt soda apmērs, viņš pastāsta, ka šobrīd sods ir paredzēts līdz 700 eiro. Lai gan sods ir vienreizējs, tā nomaksa neatbrīvos personu no dienesta – viņam tāpat būs jāiet dienēt.

Jau vēstīts, ka Latvijā paredz VAD izveidi. Likumprojekts paredz, ka VAD militāro dienestu varēs pildīt vienā no trim veidiem – 11 mēnešus Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībā, piecus gadus Zemessardzē kopumā, pildot dienesta uzdevumus ne mazāk kā 21 individuālās apmācības dienu un ne vairāk kā septiņas kolektīvās apmācības dienas katru gadu, vai arī piecu gadu laikā apgūstot augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmu, ar kopējo apmācību un dienesta uzdevumu izpildes laiku ne mazāk 180 dienas.