Kāds sods draudēs jauniešiem par izvairīšanos no Valsts aizsardzības dienesta? Skaidro AM pārstāvis 199

Kāds TV24 skatītās jautā, kas notiks, ja jaunietis atteiksies no iešanas Valsts aizsardzības dienestā (VAD)? Komentē Jānis Eglītis, Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs (NA).

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidro, ka par soda apmēru vēl tiks lemts, taču, viņaprāt, ir ārkārtīgi nepareizi skatīties uz šo jautājumu no soda apmēra un soda veida viedokļa: “Šis nav jautājums, kur pareizi ir atpirkties.”

Eglītis uzsver, ka sods par izvairīšanos no dienesta noteikti būs, taču šajā gadījumā būtiskākais  tomēr būtu katram apzināties piederību savai valstij un vajadzības gadījumā  prast to aizstāvēt.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs nevaram atļauties riskēt ar savu karavīru dzīvībām, ar savu cilvēku dzīvībām,” AM pārstāvis uzsver.

Jautāts, kāds varētu būt soda apmērs, viņš pastāsta, ka šobrīd sods ir paredzēts līdz 700 eiro. Lai gan sods ir vienreizējs, tā nomaksa neatbrīvos personu no dienesta – viņam tāpat būs jāiet dienēt.

Jau vēstīts, ka Latvijā paredz VAD izveidi. Likumprojekts paredz, ka VAD militāro dienestu varēs pildīt vienā no trim veidiem – 11 mēnešus Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībā, piecus gadus Zemessardzē kopumā, pildot dienesta uzdevumus ne mazāk kā 21 individuālās apmācības dienu un ne vairāk kā septiņas kolektīvās apmācības dienas katru gadu, vai arī piecu gadu laikā apgūstot augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmu, ar kopējo apmācību un dienesta uzdevumu izpildes laiku ne mazāk 180 dienas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.