Kā ieziemot krūmveida peoniju 0

“Kā pareizi ieziemot krūmveida peoniju? Mums ir trīsgadīgs krūmiņš, pagaidām tas ir neliela auguma – 40 cm augsts un 60 cm diametrā. Iepriekšējos gados uzlikām pāris egļu zaru un pārziemoja normāli…” 
Jānis Cīrulis Lielvārdē

Reklāma
Reklāma

 

RAKSTA REDAKTORS
“Es nevaru,” viņš teica un pagāja zem ūdens… Daugavā pazudušā Jāņa sieva atklāj traģēdijas detaļas un lūdz palīdzēt meklēšanā
Kokteilis
Nu jau ir par traku! Sociālie tīkli mutuļo pēc Trampa jaunās publikācijas
Kokteilis
Šīs 4 zodiaka zīmes riskē novecot vientulībā
Lasīt citas ziņas

Viss atkarīgs no tā, kur iegādāti stādi un kas tā par šķirni. LU Botāniskā dārza dendroloģe Ārija Galeniece teic, ka no dienvidu zemēm ievestās krūmpeoniju šķirnes ar puspildītām vai pildītām ziedkopām, protams, ir krāšņākas, taču sala jutīgākas. Pie mums tās var apsalt vai pat izsalt, tāpēc ik rudeni kārtīgi jāieziemo, pat lieliem krūmiem der aplikt niedru segas.

Vietējās izcelsmes sēklaudži ar klajām ziedkopām ir krietni izturīgāki, tāpēc krūmi, kas sasnieguši 0,8 – 1 m augstumu, vairs nav jāpiesedz. Taču pirmajos audzēšanas gados arī tie rūpīgi jāieziemo, apberot saknes ar zāģskaidām, kritušām lapām vai kūdru. Iestājoties aukstam laikam (temperatūra zemāka par -15 °C), papildus piesedz ar skujkoku zariem vai salmiem. Labi ieaugušās krūmpeonijas izveido spēcīgu sakņu sistēmu, to paresninātajās saknēs uzkrājas ūdens un barības vielu rezerves. Kārtējā gada pieaugumi pārkoksnējas, krūmi ar katru gadu kļūst augstāki. Lai sakņu sistēmu pasargātu no sala, turpmāk rudeņos ieteicams krūma pamatnei uzbērt kūdru vai līdzīgu materiālu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nelabvēlīgās ziemās kokveida peonijām galotnes pumpuri vienalga apsalst. Nosalušo dzinumu daļu pavasarī nogriež un ļauj, lai atjaunojas dzinumi no sakņu kakla. Šā iemesla dēļ krūmpeonijas zemē jāstāda padziļināti.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.