Skudru pūznis.
Skudru pūznis.
Foto – LETA

Kā pārvietot skudru pūzni no dārza uz mežu 0

“Kā pārvietot skudru pūzni? Tas dārzā aug arvien lielāks.
” Linda R. RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60
Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 15
Lasīt citas ziņas

– Ja skudras veido ligzdu, ko tautā sauc par pūzni, tad tā ir kāda no meža skudru sugām. Pārvietot tās vajag uz līdzīgu vietu, kādā tās atrodas pašreiz. “Latvijas valsts mežiem” ir izstrādātas pat kvalitātes prasības skudru ligzdu pārvietošanai. Tās sagatavotas kopā ar biologiem, kas zina un izprot kukaiņu dzīvi, – skaidro uzņēmumā.

Skudru saimes pārvietošanu ieteicams veikt pavasarī (aprīļa beigās–maija sākumā), sausā, saulainā laikā. Šajā laikā mītnes virsējā daļā atrodas arī ligzdas māte, kas, līdzīgi bitēm, nodrošina saimes pastāvēšanu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pūžņa virszemes daļu saudzīgi iegrābj auduma maisā. Šim nolūkam var izmantot aptuveni 30 litru ietilpības kartupeļu maisu. To ar pārvietojamo skudru ligzdu izber vietā, kas līdzvērtīga iepriekšējai gan apgaismojuma, gan mitruma režīma ziņā. Labāk, ja tuvumā ir lapu koki vai krūmi. Pēc nogādāšanas jaunajā vietā vēlams nozāģēt kādu bērzu, lai skudrām ir, kur dzert cukurūdeni.

Ja skudru mītni pārvietos tagad, pastāv risks, ka māte atradīsies ligzdas pazemes daļā un pēc pūžņa aizvešanas tā atkal atjaunos saimi un ligzdu esošajā vietā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.