Veselam
Psiholoģija

Kaisle un sekss ir, bet vīrietis neder ģimenei… Vai un kā izbeigt šādas attiecības?0

Foto – Shutterstock

Lasītāja Zane jautā Dzīvesmākslas Akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai: “Ko darīt ar tādām attiecībām, kad starp vīrieti un sievieti ir milzu kaisle, kaislīgs sekss, bet ikdienā ir skaidrs, ka šīs attiecības nekam neder un ģimeni veidot nevar? Un tomēr viens otram zvana, tiekas un viss vienmēr beidzas vienādi – ar trādirīdi un tukšuma sajūtu. Kā šādas attiecības izbeigt? Vai izbeigt? Vai tieši – ko mainīt?”

Atbild Dimantra Antra:

“Šādas attiecības varētu nosaukt par emocionālo un seksuālo atkarību. Un, protams, šādas attiecības nevar tik vienkārši izbeigt. Tas prasa cilvēka pašizaugsmi. Ir nepieciešams izaugt no šīm attiecībām. Tās atrodas instinktu līmenī. Tajās ir ļoti stipra seksuālā vilkme tieši no sievietes (mātītes) puses. Tieši tādēļ sievietei būtu jāveic personīgā izaugsme un terapijas, kas atveseļotu spēcīgi sakairinātos smadzeņu centrus, kuru dēļ šī seksuālā vilkme ir ļoti spēcīga.

Šīs nav mīlestības attiecības, bet gan atkarības attiecības. No tām nevar atbrīvoties kā “nogriežot ar nazi”. No tām ir nepieciešams izaugt caur pašizaugsmi, pašvērtējumu un citām kvalitātēm, kuru iespaidā šīs attiecības vairs nebūs interesantas. Cilvēkam piemīt temperaments un enerģija, kura ir aizgājusi destruktīvā veidā. Ja sieviete apzinās, ka tas ir destruktīvi, tas ir ļoti labi. Šādas attiecības viennozīmīgi vajadzētu izbeigt, bet to nedrīkst izdarīt vardarbīgi.”

 

Lasiet arī citas Dimantras Antras atbildes uz lasītāju jautājumiem

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Starp lauksaimnieka ikdienu un pasaules rekordiem ūdens motosportā. Slakteru dzimtas stāsts trijās paaudzēs
3 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Pamēģiniet iztikt ar 300 eiro, šo cilvēku dzīve kļūst par izdzīvošanu,” Arhibīskaps Vanags par pensijām, NĪN un korupciju Rīgā 5
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Divi novadi ir brīvi no Covid-19 slimniekiem
26 minūtes
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
5 idejas, kā izgaismot dārzu saviem spēkiem: gaisma no metāla kārbas, burkas vai pudeles
2 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“Jaunie vecāki laimīgi brauc mājās ar jaundzimušo, bet jāskatās uz krematoriju!” Ko valmierieši domā par to, ka kļūst par “bēru galvaspilsētu”? 1
6 stundas