Foto – Zane Purne

Kamēlijai birst lapas! 0

“Nopirku puķu veikalā kamēliju. Diemžēl lapas paliek tumši brūnas un nobirst. Kas par vainu? Kā to novērst?”
 Eugēnija Sproģe Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

“Ko var iemācīt šādi ģērbušās lektores?” Dzejniece un lektore publiski šausminās un ņirgājas par pasniedzēju apģērbu 124
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot 9
Lasīt citas ziņas

Telpās audzētajām kamēliju šķirnēm senčos ir savvaļas sugas, kas cēlušās vēsos kalnu rajonos, tādēļ vislabāk jūtas apmēram +14 °C temperatūrā, mūsu optimālā istabas temperatūra tām nav pa prātam. Vienīgi vasarā, kad veidojas ziedaizmetņi nākamajai ziedēšanas reizei, augiem vajag +18…+20 °C.

Telpai, kurā aug kamēlija, visu gadu jābūt gaišai un saulainai, ar svaigu gaisu, bet bez caurvēja, kas augiem nepatīk. Kamēlijas ir ļoti jutīgas pret krasām un biežām temperatūras maiņām, dienā un naktī tā drīkst svārstīties tikai pāris grādu robežās. Kamēliju saknes necieš ne sausumu, ne slapjumu, augsnei jābūt vienmērīgi, mēreni mitrai un ar pH 5 – 6 (šī reakcija nedrīkst izmainīties ne uz skābo, ne uz sārmaino pusi). Obligāti jākontrolē ūdens cietība, jo laistāmajam ūdenim jābūt mīkstam. Tā kā kamēlijām nepatīk sauss gaiss, ieteicams arī miglot lapas ar mīkstu ūdeni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Augsnei jābūt irdenai, trūdvielām bagātai, ar labu aerāciju un ūdens caurteci. Ik nedēļu var mēslot ar vidēji stipras koncentrācijas (0,2 %) mēslojumiem. Parādoties un plaukstot ziedpumpuriem, var izmantot mēslojumu, kurā ir vairāk kālija un fosfora, tas palīdzēs kamēlijām bagātīgāk uzziedēt.

Ievērojot visus šos faktorus, kamēlijām lapas nenobirs. Teorētiski kamēlijas tās var zaudēt arī kaitēkļu darbības rezultātā, taču ādaino, cieto lapu dēļ tie kamēlijas bojā ārkārtīgi reti.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.