Foto: LETA/Ieva Čīka

Kardiologs Ērglis: Par veselību domājot tāpat kā rūpējoties par mežiem, sabiedrība dzīvotu daudz labāk 0

Kardiologs, nozares konkursa “Sakoptākais mežs” žūrijas loceklis Andrejs Ērglis

Reklāma
Reklāma
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Dzīvošana saskaņā ar dabu un atrašanās tās tuvumā jau izsenis ir mūsu tautas asinīs. Diemžēl ne vienmēr nozīme un loma, kas tai ir mūsu dzīvē, tiek pienācīgi novērtēta. Taču tieši daba ir mūsu fiziskās un psiholoģiskās veselības pamatā – koki ražo skābekli, kas nepieciešams mūsu eksistēšanai, bet pastaigas mežā palīdz sakārtot domas, rast iekšēju mieru un harmoniju.

Tas, ko noteikti ieteiktu ikvienam apjaust, ir ilgtspējas nozīme arī dabas, tostarp mežu kontekstā. Mēs pārāk daudz koncentrējamies uz to, ka visu vajag tagad un tūlīt, taču svarīga ir arī mūsu nākotne – tas, kas paliks pēc gadiem desmit, divdesmit un vēlāk, nākamajām paaudzēm. Mūsu rīcība šodien tieši ietekmē to, kāda būs mūsu daba un pasaule rīt. Saudzīga izturēšanās pret dabu, rūpes par kokiem, mežiem ir pamats labai, laimīgai dzīvei, jo tas, kādā vidē dzīvojam, tieši ietekmē mūsu veselību, dzīves sparu un garīgo stāvokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bieži vien, kad cilvēki stāda mežu, viņi saka, ka tas būs veltījums mazbērniem – un lielākajā daļā gadījumu tieši tā arī ir, jo tieši viņi ir tie, kuriem būs iespēja ievākt šī tagad padarītā darba augļus. Mums ir jādzīvo tā, lai mēs atstātu kaut ko labu aiz sevis, – priecē, kad redzu, kā cilvēki to dara. Tieši daba, meži, mūsu lauki ir tie, kas vairo cilvēka laimes sajūtu. Ja mēs šādi ilgtermiņā domātu arī par dažādām lietām – gan veselības, gan citās nozarēs, arī vide un apstākļi, kādos dzīvojam, kļūtu vēl labāki.

Svarīgi par dabu mācēt rūpēties. Dabā nedrīkst mēslot un to piesārņot, tāpat arī pret meža kopšanu jāizturas ļoti atbildīgi. Tieši tāpēc mūsu tautā vienmēr cieņā bijuši mežkopji, kuri rūpējas par mūsu “zaļo zeltu”. Mežkopību var uzskatīt par mākslu, jo šie cilvēki lieliski pārzina, kas un kurā brīdī mežam ir nepieciešams neatkarīgi no tā, vai tā būtu jaunu koku stādīšana, veco vai slimo koku izciršana. Tāpat viņi atbild par to, lai tiktu ievērotas visas likumdošanas prasības, ko uzstādījusi sabiedrība caur likuma funkciju.

Mūsu daba un meži ir arī viens no labklājības stūrakmeņiem – tieši mežu nozare bija viens no mūsu ekonomikas glābējriņķiem krīzes laikā, kas palīdzēja nenoslīkt valstij grūtajā laikā. Tāpēc atgādinu vēlreiz – rūpēsimies un saudzēsim dabu, mežus un centīsimies domāt ne vien par šodienu, bet arī rītdienu un to, kas būs tas labais, ko atstāsim aiz sevis nākamajām paaudzēm.
Vairāk par konkursu lasiet šeit

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.