Foto – Shutterstock

Kas jāzina, pērkot malto gaļu, lai ēdiens būtu īpaši gards 0

Sulīgas kotletes, viltoto zaķi, frikadeles, bifšteku, gaļas mērces gatavojam no maltās gaļas. Ko vērts ielāgot, pērkot malto gaļu un no tās gatavojot maltīti, lai ēdiens ne vien apmierinātu izsalkumu, bet arī būtu īpaši gards?

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm
Veselam
8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
Lasīt citas ziņas

Pirms veikalā vai tirgū pērk malto gaļu, vispirms jāzina, ko no tās gatavosiet, ir pārliecināta šefpavāre Aiga Zvejniece. – Iesaku izvēlēties gaļas gabalu un palūgt, lai samaļ, nevis pirkt jau samaltu, jo tajā varētu būt gaļa ar piemaisījumiem – cīpslām, skrimšļiem, ādu, pavēderi, atgriezumiem u.c. Gaļas pārstrādes uzņēmumos iekārtas ir tik jaudīgas, ka spēj samalt teju visu. Lai no rūpnieciskā maluma pagatavotās kotletes būtu garšīgākas, vajadzēs pielikt vairāk garšvielu un kādu garšas uzlabotāju – majonēzi vai krējumu.

Maltajai gaļai vislabākais ir cūkas, liellopa vai jēra šķiņķis, vistu vēlams pirkt veselu – to atkaulo, gaļu samaļ, bet no kauliem un atgriezumiem vāra buljonu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šefpavāre pārsteidz, sakot, ka kotlešu masai nevajag pievienot olas. – Gaļai ir tāda struktūra, ka cepot pati savelkas, tāpēc var iztikt bez olām. Arī miltus nelieku, ko daudzi dara, jo baidās, ka citādi kotletes izjuks. Tas nenotiks, ja masu pamatīgi samīcīs! Bet katrai saimniecei jau ir savi noslēpumi. Piemēram, mana mamma kotlešu masai pievieno pienā izmērcētu baltmaizi, jo viņai nepatīk gaļas izteiktā garša, bet es lieku rīvmaizi.

Lai masa nebūtu pārāk blīva un kotletes cietas, pielej ūdeni vai pienu, var pamēģināt gāzēto ūdeni.

Ja gribas tikt pie sulīgām kotletēm, mazliet jāpacenšas. Nepietiek tikai masu sajaukt, tā ir kārtīgi jāsastrādā, kamēr kļūst lipīga. – Masa vairākkārt jāpaceļ un jāmet atpakaļ bļodā vai pret galdu. Jo vairāk izdauza, izmētā, jo iekļūst vairāk gaisa un kotletes būs gaisīgākas un sulīgākas, – pieredzē dalās Aiga Zvejniece.

Sulīgumam kotlešu masai var pievienot mazliet saldā vai skābā krējuma, bet garšai – smalki sakapātus pētersīļus, dilles vai lociņus.