Kur nopirkt Kamčatkas sārtogu 0

“Izlasīju žurnālā par krasņiku. Ļoti vēlētos uzzināt, vai ir kāda iespēja iegādāties šā auga stādus.” 
Guntis Valmierā

Reklāma
Reklāma

 

TV24
“Mēs ceram uz taisnību!” Sabiedrība sašutusi par soda apmēru ārstam, kura dēļ mira jauna sieviete 50
RAKSTA REDAKTORS
“Mums nav kur iet! Noslēgšot gāzi un ūdeni!” Ogrē daudzīvokļu ēku atzīst par bīstamu un iedzīvotājiem nekavējoties liek pamest mājas 150
Ukrainas izlūkdienesta pārstāvis: Krievijas varētu ieņemt Baltijas valstis septiņu dienu laikā
Lasīt citas ziņas

Latvijā krasņika jeb Kamčatkas sārtoga ir liels retums. Šīs sugas augi gan ir Nacionālā Botāniskā dārza un augļkopes Ineses Drudzes kolekcijās, taču stādi pagaidām vēl nav savairoti.

Ja vasaras nogalē kāds paziņa dodas ceļojumā uz Kamčatku, Sahalīnu, Habarovskas novadu Amūras vai Novosibirskas apgabalu, var palūgt atvest kādu sauju šo ogu. Laikā, kad pie mums ienākušās brūklenes, Krievijas Tālajos Austrumos ļaudis spaiņiem vāc un tirgo krasņiku. No atvestajām Kamčatkas sārtogām varēs iegūt sēklas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šis Tālo Austrumu augs samērā labi piemērojas Latvijas klimatam. Sēklām vajadzīga trīs mēnešus ilga stratifikācija vēsumā. Labāk tūlīt pēc ogu nogatavošanās sīkās sēkliņas iesēt kastītēs skābā augsnē (smiltis un kūdra). Sēj sekli, tikai piespiežot virskārtai, pēc tam sējumus pārziemina neapkurināmā siltumnīcā. Pavasarī sēklas sāk dīgt. Dīgstus izpiķē katru savā podiņā un pirmo ziemu tur neapkurināmā siltumnīcā. Kad sāk veidoties cers un parādās sakņu atvases, stādus izņem kopā ar ļoti lielu sakņu kamolu un, nenobirdinot augsni, stāda pastāvīgā vietā. To dara tikai pēc pavasara salnām.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.