Foto: Derepente/Shutterstock

Lai kājas nebūtu aukstas, vilnas zeķu vietā ir arī modernāki risinājumi 0

Dažiem kāju pēdas salst pat karstā vasaras laikā un ne jau tikai senioriem, bet arī gados jauniem cilvēkiem. Lai kājas nesaltu, var valkāt vilnas zeķes, bet var izmantot arī mūsdienīgākus risinājumus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 18
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Lielākoties kāju un roku salšana ir kādas slimības simptoms. To var izraisīt sirdsdarbības un asinsrites traucējumi, varikozās vēnas, anēmija, vairogdziedzera slimības un vēl citas saslimšanas. Speciālisti zina teikt, ka salst arī tie, kas ievēro diētas, jo organismam trūkst tauku; aukstas rokas un kājas ir smēķētājiem, jo nikotīns rada asinsvadu spazmas. Salstošas kājas un rokas ir daudzu senioru pavadonis, jo organismā lēnāk notiek vielmaiņas procesi un samazinās zemādas tauku daudzums.

Ja ekstremitāšu salšanu izraisa kāda slimība, lai novērstu šo simptomu vai vismaz to mazinātu, jāvēršas pie ārsta. Speciālists izrakstīs zāles un ieteiks katram konkrētam gadījumam piemērotākās ārstniecības metodes, taču salstošie var izmantot arī brīvi pieejamus līdzekļus asinsrites uzlabošanai. To var uzlabot, izmantojot kontrastdušu: siltam ūdenim mijoties ar aukstu, tiek aktivizēta asinscirkulācija.

Termozeķes un termoieliktnīši

CITI ŠOBRĪD LASA

Sporta, tūrisma, medību un makšķerēšanas piederumu veikalos plašā izvēlē pieejamas termozeķes, kas pēdas uztur siltas un sausas. Tās piemērotas ne vien sportiskām aktivitātēm, bet arī ikdienas lietošanai. “Šīs zeķes darbojas pēc tāda paša principa kā guļammaiss: cilvēks ar ķermeņa siltumu piesilda guļammaisu, savukārt tas neļauj siltumam aizplūst prom,” skaidro veikala OutdoorTactics.Eu pārdevējs, izdzīvošanas un medību konsultants Ēriks Matisons.

“Kvalitatīvu termozeķu sastāvā ir vilna (bieži – merino vilna) un citi dabīgie materiāli (piemēram, kokvilna), kā arī sintētiskie materiāli (akrils, poliesters, poliamīds, viskoze u.c.). Tās ir gan biezas, gan plānas. Biezās parasti velk, ja ziemā dodas garos pārgājienos vai medībās gandrīz nekustīgi jāsēž novērošanas tornī, vai ilgstoši jāatrodas uz ledus, ja aizraušanās ir zemledus makšķerēšana. Toties plānās termozeķes noderēs citos gadalaikos, ko ievilkt botās, arī ja cilvēks ir salīgs un, esot mājās, gribas, lai kājas ir siltas.”

Ne tikai medībās, bet arī mājās

Ja termozeķes izvēlas mājas apstākļiem, kur nav lielas fiziskas slodzes, ilgstošas iešanas vai stāvēšanas uz ledus vai sniegā, speciālists iesaka pievērst uzmanību tam, lai zeķu sastāvā būtu diezgan liels procents merino vilnas, jo tas garantē, ka termozeķes labāk sildīs. “Katram šo zeķu modelim ir norādīts, kādu aptuveni temperatūru var nodrošināt, tās uzvelkot kājās. Bet šī temperatūra tiek aprēķināta, kāda tā rodas, cilvēkam kustoties. Tad uzlabojas asinsrite, asinis straujāk riņķo arī kāju pēdās.”

Ēriks Matisons izstāsta, kā par termozeķu lietderību mājas ap­stākļos pārliecinājies arī pats.

“Kad pie manis atbrauca ciemos mamma, kas bija mazliet apslimusi, viņa lūdza, lai iedodu vilnas zeķes, ko uzvilkt kājās, lai tās nesaltu. Man tādu mājās nav, tāpēc viņai pasniedzu plānas termozeķītes. Mamma, tās ieraugot, teica: “Ērik, iedod man kārtīgas vilnas zeķes! Šitās nav nopietni!” Taču viņa kardināli mainīja domas, kad tomēr pierunāju uzvilkt termozeķes.”

Kāju sildīšanai var izmantot arī vienreiz lietojamos kāju sildītājus jeb sildeņus. Tie ir ražoti no dabīgu materiālu maisījuma, kas ievietots mīkstā un elpojošā iepakojumā. Pirms lietošanas sildeni izņem no iepakojuma, pagaida, lai saskarē ar skābekli maisījums uzkarst un nodrošina komfortablu temperatūru aptuveni 12 stundu garumā.

Reklāma
Reklāma

Vēl viena alternatīva ir termozolītes, kas, pateicoties vilnas oderei, siltumu izolējošam slānim un alumīnija pamatnei, akumulē siltumu, aizsargā no aukstuma un mitruma.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.