Publicitātes foto

Latvijas dizaina studenti Zviedrijā prezentē Rembates parka koncepciju 0

Latvijas Mākslas akadēmija līdz 8. februārim jau devīto reizi piedalās lielākās Ziemeļvalstu mēbeļu meses jauno dizaineru izstādē “Greenhouse 2014” Stokholmā, portālu LA.lv informēja LMA sabiedrisko attiecību speciāliste Egita Kurpniece.

Reklāma
Reklāma
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri
“Es nerunāju latviski!” Tūrists no Šveices, kurš apguvis latviešu valodu, sašutis, ka vairākās kafejnīcās nevar veikt pasūtījumu valsts valodā 158
13 noslēpumi, kas franču sievietēm ikdienā ļauj izskatīties tik satriecoši 11
Lasīt citas ziņas

Stends “Local Identity / Design Rurality” (“Vietējā identitāte / lauku vides dizains”), ko veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares docētāji un studenti, iepazīstina ar brīvdabas teritorijai izstrādātiem radošiem vides dizaina risinājumiem. Sadarbībā ar Lielvārdes pašvaldību jaunie dizaineri studiju procesa gaitā attīstījuši Rembates parka labiekārtošanas koncepcijas, piedāvājot risinājumus parka tēlam un funkcionalitātei.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielvārde, būdama viena no senākajām Vidzemes pilsētām Daugavas krastā, 52 km attālumā no Rīgas, Baltijas mērogā ir plaši pazīstama ar tās vēsturiskajiem simboliem un zīmēm. Tā ir vieta, kas bijusi iedvesmas avots Latvijas nacionālā eposa “Lāčplēsis” (1888) autoram Andrejam Pumpuram un no kuras cēlusies Lielvārdes josta – nacionālās identitātes simbols, ko godā tur ikviens latvietis un kas dāvājusi radošas ierosmes neskaitāmiem māksliniekiem un folkloristiem.

Projekta idejiskajam kodolam balstoties Lielvārdes kultūrvēsturiskajās saknēs, studentu mērķis bija ar Rembates parka jauno vizuālo veidolu akcentēt vietējo identitāti un pilsētainavā saglabāt lauku videi raksturīgo dabiskumu un neskartību. No 2013. gada septembra līdz decembrim veiktais pētnieciskais un radošais darbs vainagojies ar piecām unikālām vides dizaina koncepcijām un funkcionāliem parka teritorijas labiekārtošanas risinājumiem.

Ekspozīciju asociētā profesora Jura Krūmiņa un docenta Ervina Pastora vadībā veidojuši Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares 3. kursa studenti Inga Insberga, Krišjānis Majevskis, Anna Pantejeva, Ieva Petkune un Karīna Sidorova.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.