Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Noziedzības apkarošanai tērēs 17,6 miljonus eiro 0

Ieguldot 17,6 miljonus eiro, tuvākajos gados plāno stiprināt trauksmes celšanu, ekonomisko noziegumu un korupcijas apkarošanu, kā arī uzlabot darbu ar bērniem, kas cietuši no vardarbības vai bijuši tās liecinieki, aģentūru LETA informēja Iekšlietu ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītāja Gunta Skrebele.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Šiem mērķiem paredzēti 17 647 059 eiro, tostarp 85% Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) finansējums un 15% nacionālais finansējums. Programma līdz 2024.gada beigām paredz īstenot sešus projektus.

Skrebele norādīja, ka programmas mērķis ir stiprināt institūciju spēju ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā Latvijā, kā arī uzlabot sadarbību, lai nodrošinātu, ka ar bērniem, kas cietuši no vardarbības, vai ir kļuvuši par tās lieciniekiem, Latvijā tiek strādāts bērniem draudzīgā veidā – ieviešot Barnahus jeb bērna mājas modeli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Minētais modelis ir starptautiski atzīts kā vadošais bērniem draudzīgs starpdisciplinārs un starpinstitucionāls sadarbības modelis bērniem, kuri cietuši no vardarbības vai ir tās liecinieki.

To Latvijā plānots ieviest, pielāgojot telpas un sagatavojot priekšlikumus normatīvo aktu bāzei, kas reglamentēs Barnahus darbību. Plānots arī apmācīt pakalpojuma sniegšanā iesaistīto institūciju darbiniekus un īstenot informētības veicināšanas kampaņas. Šī mērķa sasniegšanai Labklājības ministrijai tiks piešķirti 2,07 miljoni eiro.

Viens no projektiem paredz veicināt tiesībsargājošo iestāžu sadarbību ekonomisko noziegumu novēršanā un apkarošanā, kā arī tiks izveidota vienota IT sistēma, kuras izmantošanai tiks apmācīti tiesībsargājošo iestāžu darbinieki. To īstenos Valsts ieņēmumu dienests (VID) un uzdevuma veikšanai no EEZ finansējuma tiks piešķirti 2,19 miljoni eiro.

Programmas laikā arī tiks uzlabota infrastruktūra ekonomisko noziegumu novēršanai un apkarošanai robežšķērsošanas vietā “Terehova”, kam no EEZ finansējuma tiks piešķirti 2,58 miljoni eiro. Tāpat tiks apmācītas VID Muitas pārvaldes, Valsts robežsardzes, Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonas un pilnveidota muitas kinoloģijas dienesta mācību infrastruktūra, izveidojot “suņu mācību laboratoriju”.

Paredzēts arī stiprināt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieku kvalifikācijas celšana korupcijas novēršanā un apkarošanā.

Tiks izveidota arī tiešsaistes ziņošanas sūdzību platforma, kā arī īstenotas sabiedrības izpratni veicinošas kampaņas, izglītojot sabiedrību par virtuālās trauksmes celšanas sistēmas izveidošanu un trauksmes cēlēju aizsardzību. Atbalstam trauksmes celšanas sistēmas izveidei Latvijā no EEZ līdzekļiem piešķirs 650 000 eiro, bet projekta īstenotājs būs KNAB.

Reklāma
Reklāma

Savukārt atbalstam Valsts policijas ekonomisko noziegumu izmeklēšanas paātrināšanai un kvalitātes uzlabošanai Latvijā no EEZ līdzekļiem tiks piešķirti 8,38 miljoni eiro.

Programmas laikā arī paredzēta darbinieku zināšanu pilnveide noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanā Latvijā, ko veiks Finanšu izlūkošanas dienests un Finanšu un kapitāla tirgus komisija un šim mērķim no EEZ līdzekļiem paredzēti 450 000 eiro.

Līdzekļi tiks piešķirti arī divpusējās sadarbības fondam – 100 000 eiro. Savukārt programmas administrēšanai paredzēti 1,30 miljoni eiro.

Pirmdien, 25.novembrī, plkst.13.15 viesnīcā “Grand Poet Hotel”, Rīgā, notiks atklāšanas pasākums EEZ finanšu instrumenta 2014.-2021.gada perioda līdzfinansētajai programmai “Starptautiskā policijas sadarbība un noziedzības apkarošana”.

Atklāšanas pasākumā piedalīsies amatpersonas no Ministru prezidenta biroja, Iekšlietu ministrijas, Norvēģijas vēstniecības, Labklājības ministrijas, Valsts policijas, Valsts ieņēmumu dienesta (VID), Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) un Finanšu izlūkošanas dienesta.