Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Zane Bitere

Pacienta iemaksas hroniski slimajiem. Dažādās vietās var atšķirties! 0

“Esam pensionāru ģimene. Mans vīrs slimo ar hroniski obstruktīvu plaušu slimību (HOPS). Kopš pērnā gada aprīļa viņš katru mēnesi vienu nedēļu pavada Jelgavas slimnīcā. Lasīju, ka Veselības ministrija pieņēmusi lēmumu, ka hroniskiem slimniekiem turpmāk slimnīcā būs jāmaksā 7,11 eiro. Taču no mums iekasē tos pašus 10 eiro. Par ārstēšanos slimnīcā katru mēnesi jāmaksā 100 eiro, par zālēm – tikpat, bet, piemēram, mana pensija ir tikai 250 eiro mēnesī. Rēķins par slimnīcu jānomaksā pirmais, citādi nākamreiz vīru neuzņems. Kāpēc mūsu slimnīcā hroniski slimos neārstē ar atlaidi?” Valentīna Jelgavas novadā

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Lasīt citas ziņas

Atbild Nacionālā Veselības dienesta Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Evija Štālberga: “Šajā situācijā pats svarīgākais ir tas, vai pacientam veselības aprūpe tiek nodrošināta kādā no ārstniecības iestādēm, kurā darbojas valsts apmaksāta “Hronisko pacientu aprūpes programma”, kura tika izveidota 2018. gada 1. augustā. 2019. gadā šāda programma ir Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīcā, Rīgas 2. slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīcā, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībā, Cēsu klīnikā, Dobeles un apkārtnes slimnīcā, Ziemeļkurzemes, Daugavpils, Rēzeknes, Jēkabpils un Liepājas reģionālajās slimnīcā, Aizk­raukles, Alūksnes, Bauskas, Madonas, Piejūras, Preiļu, Jūrmalas, Krāslavas, Kuldīgas, Limbažu un Līvānu, Tukuma un Vidzemes slimnīcā, Ludzas medicīnas centrā, Ogres rajona slimnīcā.

Pacienta veselības stāvokļa izvērtēšanu veic ārstējošais ārsts un ārstniecības iestāde, kurā sniedz pakalpojumus, nosakot, vai pacients tiks ārstēts vispārējā kārtībā, maksājot par diennakti pacienta līdzmaksājumu 10 eiro apmērā, vai viņš atbilst hronisko pacientu aprūpes programmas noteikumiem, proti, viņa veselības stāvoklis neprasa tūlītēju intensīvu neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu un komplicētu ārstēšanu. Tādā gadījumā pacienta līdzmaksājums ir 7,11 eiro.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja tuvākajā slimnīcā nav šādas programmas, ar savu ārstējošo ārstu jāpārrunā iespēja doties uz citu slimnīcu, kaut arī tā atrodas tālāk no pacienta dzīvesvietas.”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.