Foto: FotoHelin/SHUTTERSTOCK

Pamēģini! 3 vienkāršas metodes, ar kuru palīdzību 20 minūtēs iztīrīsi tējkannu no kaļķakmens nogulsnēm 12

Ūdens tējkannas atkaļķošana ir svarīga, taču, kā to vislabāk izdarīt?

Reklāma
Reklāma
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Kaļķakmens ir balts krītains materiāls, kas veidojas ierīcēs, tostarp tējkannās. Tas veidojas cieta ūdens dēļ. Kaļķakmeni veido ūdenī izšķīduši minerāli. Cietajām kaļķa daļiņām pielīp rūsas daļiņas, radot brūnganu kaļķa un rūsas maisījumu, kas nespēj iztvaikot, tāpēc nosēžas trauka dibenā. Laika gaitā kaļķakmens tējkannā var samazināt tās efektivitāti.

Tāpēc ierīce regulāri jātīra un jāuztur kārtībā, lai uzlabotu tās veiktspēju un pagarinātu kalpošanas laiku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar “UK Cleaning Supplies” ekspertu teikto, ir dažādas tējkannu tīrīšanas metodes. To vidū ir tādu dabisku līdzekļu izmantošana kā etiķis, citronu sula, dzeramā soda vai citronskābe.

Baltais etiķis

Lai noņemtu kaļķakmeni, vienkārši piepildiet tējkannu līdz pusei ar ūdeni un balto etiķi vienādās attiecībās 1:1. Uzkarsējiet šķīdumu līdz vārīšanās temperatūrai un atstājiet to tējkannā uz 15-20 minūtēm.

Kad tējkanna ir atdzisusi, izlejiet šķīdumu un kārtīgi izskalojiet ar tīru ūdeni, lai atdalītu visus atlikumus. Pēc tējkannas iekšpuses tīrīšanas, piepildiet to ar tīru ūdeni un vienu vai divas reizes uzvāriet, lai atbrīvotos no noturīgās etiķa smakas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.