Krāšņi ziedošās kamolbegonijas norobežo miniatūro Japānas spireju ‘Golden Carpet’ dzīvžodziņš.
Krāšņi ziedošās kamolbegonijas norobežo miniatūro Japānas spireju ‘Golden Carpet’ dzīvžodziņš.
Foto – Valdis Semjonovs

Pasaku oāze. Ciemos Ķemeru sakoptākajā dārzā 2014 0

Šis nelielais dārzs Ķemeros ik garāmgājēju pārsteidz ar savu krāsainību, sakoptību un oriģināliem risinājumiem. Te varam pārliecināties: lai apkārtni padarītu skaistu un savdabīgu, ne vienmēr vajadzīga plaša teritorija, to var panākt arī nelielā platībā.

Reklāma
Reklāma

Neliela zemes gabala izaicinājumi

Ko mamma tev nestāstīja jeb 8 personīgās higiēnas kļūdas, kuras pieļauj gandrīz ikviens 7
Kokteilis
FOTO. “Mēs neesam nekādi draugi!” Jāņa Slaidiņa un Igora Rajeva starpā valda saspīlētas attiecības
Kokteilis
TESTS. Meitene, putns vai meldri? Pasaki, ko ieraudzīji pirmo, un ieskaties sava rakstura atspulgā 8
Lasīt citas ziņas

Ainavu dizaineres, Bulduru dārzkopības vidusskolas absolventes Inas Endeles un viņas mammas Gaļinas Maslovskas dārzu Ķemeros Jūrmalas dome 2014. gada vasarā atzina par vienu no sakoptākajiem pilsētas īpašumiem. Inas vīrs Aleksandrs prot visus celtniecības darbus, arī metināšanu. Mamma Gaļina pēc profesijas ir grāmatvede, bet viņas aizraušanās ir puķkopība un dažādi smalki darbiņi.

Ina ir laimīgs cilvēks, jo darbs vienlaikus ir arī sirdslieta, vaļasprieks. – Man pietiek iespēju radoši izpausties lielās platībās, iekārtojot klientu dārzus. Dažas īpaši veiksmīgas idejas vēlāk esmu īstenojusi savā dārzā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, visi puķkopji sapņo par lielu dārzu, jo tas dod iespēju veidot augu kolekcijas. Mazā platībā nevar iestādīt visu, ko sirds un acis kāro, te vajadzīga stingra atlase. Veidojot savu dārzu, Inai nācās atrisināt vairākus uzdevumus: kā norobežoties no ielas, vienlaikus nenoēnojot dārzu; kā savu teritoriju vizuāli atdalīt no kaimiņiem; ko darīt ar lielajiem dekoratīvajiem krūmiem, no kuriem negribas šķirties; kur un kā izveidot atpūtas zonas, lai ģimenei būtu iespēja pasēdēt saulītē, ieturēt maltītes un pavadīt laiku svaigā gaisā.

Problēmas rada tas, ka uz viena zemes gabala kādreiz uzbūvētas trīs koka ēkas, apzīmētas ar literiem 1, 2 un 3. Zeme ir kopīpašums, jo platība ir pārāk maza, lai to sadalītu trijos apbūves gabalos, katrai mājai savu. Tāpēc ēku īpašnieki vienojušies par zemes lietošanas kārtību, proti, kurš kuru daļu izmantos, un cenšas cits citu netraucēt.

Koka namiņam, kur mīt Inas ģimene, ir pārsteidzoši daudz ārdurvju, tāpēc nevaram atrast īstās. Agrāk te bijuši četri dzīvokļi, paskaidro Ina. Tagad māja un dārzs sadalīti divās daļās – Inai ar ģimeni un viņas vecākiem. Tās abas ir skaisti iekārtotas, taču var pamanīt, ka katrai saimniecei ir savs rokraksts, jo stils atšķiras.

Ina ar Aleksandru šeit uz pastāvīgu dzīvi atgriezušies pirms sešiem gadiem. – Mājas ārpuse bija nokrāsota un izskatījās labi, taču iekštelpām bija vajadzīgs pamatīgs remonts, – atceras Ina. Aleksandrs, kurš pieprot dažādus darbus, telpas sakārtojis. Pēc tam varēja ķerties pie dārza.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.